OS X 10.10 Yosemite Yayımlandı!

OS X 10.10 Yosemite Yayımlandı! Apple'ın merakla beklenen masaüstü işletim sistemi iOS 10.10 Yosemite bugün Mac App Store'dan indirilebilecek. Ücretsiz olarak sunulan yeni sürüm birçok önemli özellik barındırıyor.
17 Ekim 2014 02:49
OS X 10.10 Yosemite Yayımlandı!
Apple'ın merakla beklenen masaüstü işletim sistemi OS X 10.10 Yosemite yayınlandı. Bugün Mac App Store'dan indirilebilir durumda olacak yeni işletim sistemi bir önceki sürüm OS X 10.9 Mavericks gibi ücretsiz olarak sunulacak.
 
Arayüz Tamamen yenilendi!
 
Baştan aşağı değişen tasarım çizgisiyle dikkat çeken OS X 10.10 Yosemite'de iOS 7 ile birlikte hayatımıza giren flat design'ın izleri açıkça görülüyor. Haziran ayındaki ön gösterimine göre dikkat çeken bir farklılık içermeyen final sürümde ikonlardan yazı tipine kadar hemen her detay yeniden şekillendirilmiş durumda. Uygulama arayüzleri de bu görsel değişimden payını fazlasıyla almış görünüyor.
 
 
Düz tasarımın etkileri
 
Özellikle Safari, Spotlight, iTunes, Mail, Mission Control gibi uygulamaların arayüzlerinde yeni tasarımın etkileri açıkça hissediliyor. Yerleşik uygulamaların tamamının yeni tasarım anlayışıyla elden geçirildiğini de söylemek gerekiyor. Tabii ki yeni sürümde tek değişim görsellikte değil. OS X 10.10 Yosemite birçok önemli özellikle geliyor.
 
 
Yeni tasarım, yeni özellikler
 
Yeni Spotlight, yeni Safari, Handoff, iCloud Drive, Phone, SMS, Instant HotSpot gibi birçok yeniliğe sahip OS X 10.10, özellikle iOS entegrasyonunu en üst seviyeye çeken sürüm olarak dikkat çekiyor. Bugün Mac App Store'dan ücretsiz olarak sunulacak işletim sistemine Pages, Keynote, Numbers uygulamalarının yer aldığı iWork paketi de ücretsiz olarak yüklenebilecek.
tabletpc.com.tr
651954
Bu haberler ilginizi çekebilir