Orjinal ve Sahte Şarj Cihazları Arasındaki Farklar

Şarj cihazlarının orijinal mi sahte mi olduklarını nasıl anlarız? Orjinal ve sahte şarj cihazları arasındaki farklar neler? Tüm yanıtlar haberimizde.
08 Ekim 2015 18:45
Orjinal ve Sahte Şarj Cihazları Arasındaki Farklar
Cihazların kullanımıyla birlikte aynı oranda artan sahte şarj cihazı üretimi, kalite ve güvenlik açısından oldukça kötü değerlere sahip. Bu cihazlardan uzak durmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Peki bir cihazın sahte olup olmadığını nasıl anlarız? Bunu, dikkat edeceğiniz birkaç ince detay sayesinde anlayabilirsiniz.
 
 
 
Marka ismi
 
 
Samsung şarj cihazlarında "Samsung" yazısı belirli bir düzene sahiptir. Sağ tarafta görebileceğiniz örnekteki cihaz gibi "A" harfi "S"ye "M"den birazcık daha yakınsa cihaz sahtedir. Bu durum, şeklinden dolayı en çok "A" harfinde gerçekleşir.
 
 
 
Üretim yeri
 
 
Samsung'un açıkladığına göre bu cihazlar sadece Vietnam'da üretiliyor ve asla Çin'de değil. Bunun yanı sıra net bir şekilde görülen "A+" simgesi de cihazın sahte olduğuna işarettir.
 
 
 
USB başlığı
 
 
Telefonlar için özel olarak üretilen şarj cihazlarının USB başlıklarında küçük bir delik bulunur. Bu delik kıvrımlı bir kareyi andırıyorsa cihaz orijinaldir, aksi takdirde ya sahtedir ya da telefon için üretilmiş olan bir şarj cihazı değildir.
 
 
 
Boyut ve renk
 
 
 
 
Çentik
 
 
Orijinal şarj aletlerinin uç kısımlarının altlarında bulunan yerde kesinlikle bir çentik vardır. Bu çentik göze çok batmasa da elinizle kolayca anlayabilirsiniz.
 
 
 
Kaplama
 
 
Sahte şarj cihazlarının dış kaplaması genelde kalitesizdir. Bu nedenle cihazın iç kısmının doğru yerleştirilmediğini ve kaplamanın yamuk kesimlere sahip olduğunu görebilirsiniz.
 
 
 
Ağırlık
 
 
Ağırlık sahte ve orijinali ayırmanın en iyi yoludur. Bu cihazlar, sahip oldukları kaliteli parçalardan ötürü ağıırlık konusunda kalitesiz parçalardan oluşan sahte cihazlardan her zaman ağır çıkacaktır. Çünkü bildiğiniz gibi ne kadar az parça, o kadar çok kar. Bu fark 0.1 gram bile olsa eğer iki şarj cihazı aynı ağırlıkta değilse içlerinden birisi sahtedir. 
webtekno
294221
Bu haberler ilginizi çekebilir