Oppo'dan Apple'a Retina Flaş Göndermesi

Oppo, Apple'ın iPhone 6s modelinde kullanmış olduğu Retina Flaş sistemine gönderme yaptı. İşte Oppo'nun Apple'a yaptığı Retina Flaş göndermesi...
12 Eylül 2015 18:02
Oppodan Applea Retina Flaş Göndermesi
Apple, 9 Eylül günü düzenlemiş olduğu etkinlikte yeni iPhone 6s modellerini tanıttı. Kamera konusunda büyük bir atılım yaparak arka kamerayı 12 Megapiksel ve ön kamerayı ise 5 Megapiksel çözünürlüğe yükselten Apple, Retina Flaş adını verdiği bir teknolojiyi iPhone 6s ile sundu. Etkinlik sırasında iPhone 6s ön kamerası Retina Flaş ile yazılımsal olarak flaş yapabiliyor denmiş ve fazla ayrıntı verilmemişti.
 
iPhone 6s ön kamerasında yer alan Retina Flaş, Selfie çekeceğiniz zaman ekranı beyazlatıyor ve parlaklığı maksimum seviyeye çekiyor. Bu sayede iPhone 6s ekranı ile flaş etkisi yapmış oluyor. Sony ve Samsung, iPhone 6s için çeşitli göndermelerde bulunmuştu. Bunlara şimdi de Çinli telefon üreticisi Oppo da katıldı.
 
 
Oppo, Facebook hesabı üzerinden iPhone 6s'in Retina Flaş özelliğine göndermede bulundu. Oppo, R7 ve Mirror 5 modellerinde ekran flaşı adında bu özelliğin zaten olduğu, ekranı parlatarak flaş yapmanın Retina Flaş diye sunulmasını eleştirdi. Retina Flaş tamamen Apple'ın pazarlama politikası aslında. Apple her zaman demiyorum çoğu zaman yeni ürünlerini dünyayı yeniden keşfetmiş gibi sunuyor. Bakalım ilerleyen günlerde diğer firmalar da iPhone 6s göndermelerinde bulunacak mı?
shiftdelete
566733
Bu haberler ilginizi çekebilir