Online alışverişlerimizi en çok nereden yapıyoruz

Yapılan araştırmalara göre insanlar online alışverişlerini en çok kişisel bilgisayarları üzerinden yapıyor. Akıllı telefonlar bu konuda geri planda kalıyor.
28 Şubat 2014 11:20
Online alışverişlerimizi en çok nereden yapıyoruz

Global Web Index'in yapmış olduğu araştırmalar sonucunda insanların hangi cihazlarda online alışveriş yaptıkları ortaya çıktı. Kişisel ve dizüstü bilgisayarlar, internet kullanıcılarının online alışveriş yaparken tercih ettikleri cihazlar listesinde %61'lik oranı ile ilk sırada yer alıyor.


İnternetten alışveriş yapan kişilerin %27'si ise cep telefonlarını kullanırken, %12'lik bir kısım ise tabletlerini kullanmayı tercih ediyor %27'lik bir oran ise online alışveriş için birden fazla cihaz kullanıyor.

Mobilden online alışveriş yapma oranları artabilir


Online alışveriş sırasında kredi kartı ve adres bilgilerinin kişisel bilgisayarlardan daha kolay yazılabildiği ve bazı alışveriş sitelerinin mobil uygulamalarında satın alma seçeneği olmadığı göz önünde bulundurulursa, PC'lerin üstünlüğü kaçınılmaz oluyor. Ancak mobilden gerçekleştirilen online alışveriş oranlarının önümüzdeki yıllarda artacağını söyleyebiliriz.

shiftdelete
912849
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Apple, AirPodsun Reklam Flimlerini Yayınladı!Apple, AirPods'un Reklam Flimlerini Yayınladı!
  Apple, iPhone 7 ile birlikte tanıttığı kablosuz kulaklığı AirPods için yeni reklam filmleri yayınladı. İşte Apple'ın AirPods reklamları!
 • WhatsAppta Yeni Dönemi!WhatsApp'ta Yeni Dönemi!
  WhatsApp, yeni özelliği ile adından söz ettireceğe benziyor. Bu yeni özelliği ile kurumsal firmalara hizmet vermeye başlayacak. İşte haberin…
 • iPhone 8de Çelik Çerçeve Mi Olacak?iPhone 8'de Çelik Çerçeve Mi Olacak?
  Apple’ın iPhone 4’ün tasarım çizgilerini, iPhone 8 üzerinde yeniden hayat vermek adına cam panelleri bir arada tutmak için paslanmaz çelik bir çerçeve…
 • CES 2017de Intel Rüzgarı Esti!CES 2017'de Intel Rüzgarı Esti!
  CES 2017'de Intel, sanal gerçeklikten, akıllı gözlüklere ve drone'lar kadar bir çok yeni teknoloji tanıttı.
 • Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?
  CES 2017'de Nokia 8 sızıntısı ortaya çıkmıştı. Söz konusu görüntüler hakkında açıklma geldi. İşte o açıklamalar.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama