Online alışverişlerimizi en çok nereden yapıyoruz

Yapılan araştırmalara göre insanlar online alışverişlerini en çok kişisel bilgisayarları üzerinden yapıyor. Akıllı telefonlar bu konuda geri planda kalıyor.
28 Şubat 2014 11:20
Online alışverişlerimizi en çok nereden yapıyoruz

Global Web Index'in yapmış olduğu araştırmalar sonucunda insanların hangi cihazlarda online alışveriş yaptıkları ortaya çıktı. Kişisel ve dizüstü bilgisayarlar, internet kullanıcılarının online alışveriş yaparken tercih ettikleri cihazlar listesinde %61'lik oranı ile ilk sırada yer alıyor.


İnternetten alışveriş yapan kişilerin %27'si ise cep telefonlarını kullanırken, %12'lik bir kısım ise tabletlerini kullanmayı tercih ediyor %27'lik bir oran ise online alışveriş için birden fazla cihaz kullanıyor.

Mobilden online alışveriş yapma oranları artabilir


Online alışveriş sırasında kredi kartı ve adres bilgilerinin kişisel bilgisayarlardan daha kolay yazılabildiği ve bazı alışveriş sitelerinin mobil uygulamalarında satın alma seçeneği olmadığı göz önünde bulundurulursa, PC'lerin üstünlüğü kaçınılmaz oluyor. Ancak mobilden gerçekleştirilen online alışveriş oranlarının önümüzdeki yıllarda artacağını söyleyebiliriz.

shiftdelete
284255
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Google Chrome Güncellendi!

  Google Chrome Güncellendi!

  Google Chrome güncellendi. Android cihazlar için güncellenen Chrome ne gibi yenilikler sunuyor? Detaylar haberimizde.
 • Googleın Algoritması Değişiyor!

  Google'ın Algoritması Değişiyor!

  Dünyanın en popüler arama motoru Google, arama motoru algoritmasını değiştiriyor. Yapılan bu değişiklikle, kullanıcıların aramalarda daha iyi sonuçlar elde etmesini hedefliyor.
 • YouTubeda Yalan Haberlere Karşı Harekete Geçti!

  YouTube'da Yalan Haberlere Karşı Harekete Geçti!

  Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Google, sahte haberlere karşı savaş açmıştı. Şimdi de Google'ın ardından YouTube'da yalan haberlere karşı savaş açmış durumda.
 • Chromea Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Chrome'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Google, Chome tarayıcısına herkesi memnun edecek bir uygulama getiriyor. Google, artık can sıkıcı reklamları engelleyecek uygulamayı hayata geçirmeyi planlıyor.
 • Youtube, Canlı Yayın İçin Abone Sınırını Düşürdü!

  Youtube, Canlı Yayın İçin Abone Sınırını Düşürdü!

  Youtube'un canlı yayın özelliği herkes tarafından çok beğenilmişti. Ancak YouTube'ta canlı yayın başlatabilmek için 10.000 abone sınırı vardı. Şimdi o sınır düşürüldü. İşte ayrıntılar...
 • Google, Yalan Haberler İçin Gerçeklik Kontrol Etiketi Getiriyor!

  Google, Yalan Haberler İçin Gerçeklik Kontrol Etiketi Getiriyor!

  Google, yalan haberlere karşı çözüm yollarını aramaya devam ediyor. Google, yalan haberlere karşı gerçeklik kontrol etiketi getiriyor. İşte ayrıntılar...
 • YouTube TV Açıldı!

  YouTube TV Açıldı!

  YouTube'un geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaptığı YouTube TV açıldı ve test yayınına başladı. İşte YouTube TV ile ilgi detaylar...
 • Hackerların Tuzağına Düşmeyin!

  Hackerların Tuzağına Düşmeyin!

  Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen bu tuğa karşı dikkatli olun!
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama