Online alışverişlerimizi en çok nereden yapıyoruz

Yapılan araştırmalara göre insanlar online alışverişlerini en çok kişisel bilgisayarları üzerinden yapıyor. Akıllı telefonlar bu konuda geri planda kalıyor.
28 Şubat 2014 11:20
Online alışverişlerimizi en çok nereden yapıyoruz

Global Web Index'in yapmış olduğu araştırmalar sonucunda insanların hangi cihazlarda online alışveriş yaptıkları ortaya çıktı. Kişisel ve dizüstü bilgisayarlar, internet kullanıcılarının online alışveriş yaparken tercih ettikleri cihazlar listesinde %61'lik oranı ile ilk sırada yer alıyor.


İnternetten alışveriş yapan kişilerin %27'si ise cep telefonlarını kullanırken, %12'lik bir kısım ise tabletlerini kullanmayı tercih ediyor %27'lik bir oran ise online alışveriş için birden fazla cihaz kullanıyor.

Mobilden online alışveriş yapma oranları artabilir


Online alışveriş sırasında kredi kartı ve adres bilgilerinin kişisel bilgisayarlardan daha kolay yazılabildiği ve bazı alışveriş sitelerinin mobil uygulamalarında satın alma seçeneği olmadığı göz önünde bulundurulursa, PC'lerin üstünlüğü kaçınılmaz oluyor. Ancak mobilden gerçekleştirilen online alışveriş oranlarının önümüzdeki yıllarda artacağını söyleyebiliriz.

shiftdelete
361209
Bu haberler ilginizi çekebilir