ODG R8 ve R9 AR!

Akıllı gözlük sektörüne farklı bir bakış açısı katan ODG R8 ve R9 AR, CES 2017'de tanıtıldı. Bu gözlükler Snapdragon 835 işlemci donanımına sahip.
04 Ocak 2017 15:12
ODG R8 ve R9 AR!
Akıllı gözlük kavramının çıtasını yükselterek üst seviyelere taşımayı hedefleyen Osterhout Tasarım Grubu, CES 2017'de yeni tasarladıkları akıllı gözlüklerini görücüye çıkardı.
 
ODG R8 ve R9 adında iki akıllı gözlüğünü tanıtıtan firma, akıllı gözlüklerindeki özellikler ile oldukça dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Qualcomm'un yeni nesil güçlü işlemcisi Snapdragon 835'e  sahip olduğu açıklanan akıllı gözlükler, yeni bir çağ başlatmayı hedefliyor.
 
CES 2017'de tanıtılan ODG R8 ve R9, tüketici odaklı ve ticari  amaçlı olarak geliştirildiğini belirten yetklililer iki cihazın birbirinden ayrılan özellikleri olduğunu açıkladı. Snapdragon 835'den güç alacak olan  yeni akıllı gözlükler ayrıca, Qualcomm'un sanal gerçekçilik SDK'sından da yararlanıyor.
 
ODG R9 AR teknik özellikleri ve fiyatı
 
Ticari amaçlı olarak geliştirilen ODG R9, 50 derece görüş alanına ve 1080p görüntü kalitesine sahip olduğu açıklandı. Saniyede 60 kare 4K video çekebilen R9 ayırca saniyede 120 kare 1080p video da çekebiiiyor.
 
 
13 megapiksel kamerası ile oldukça dikkat çeken ODG R9'da, 128 GB depolama alanını bulunduğu belirtldi. Qualcomm'un güçlü işlemcisinden güç alacak olan akıllı gözlük bu yılın ikinci çeyreğinde 1800 dolar fiyat etiketi ile kullanıcılarla buluşması bekleniyor.
 
ODG R8 teknik özellikleri ve fiyatı
 
Daha çok tüketici odaklı olarak geliştirilen ODG R8, diğer modelde olduğu gibi Snapdragon 835 işlemcisini barıdnıyor. 40 derecelik görüş alanına sahip olan ODG R8, 720p görüntü kalitesinine sahip olduğu da belirtildi.
 
64 GB depolama alanının olduğu açıklanan R8'in bu yılın ikinci çeyreğinde gelmesi bekleniyor. Fiyat etiketi ise 1000 doların altında olması tahmin ediliyor.
shiftdelete
478521
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Kırmızı iPhonenun Türkiye Fiyatı!Kırmızı iPhone'nun Türkiye Fiyatı!
  Apple, kırmızı renkteki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus' tanıttı. Kırmızı iPhone 7'nin fiyatı cep yakıyor. İşte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Türkiye…
 • IPhone 8 Konsepti Paylaşıldı!IPhone 8 Konsepti Paylaşıldı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'i tanıtmasına çok uzun bir süre olmasına rağmen iPhone 8 ile ilgili kosnept çalışmaları hız kesmeden paylaşılmaya…
 • Galaxy S8 ve S8 Plusın Fiyatı Paylaşıldı!Galaxy S8 ve S8 Plus'ın Fiyatı Paylaşıldı!
  Samsung'un Çarşamba günü resmi olarak tanıtımını yapacağı yeni amiral gemisi Galaxy S8'in yeni fiyatı paylaşıldı. İşte ayrıntılar...
 • Whatsappa Yeni Özellikler Geldi!Whatsapp'a Yeni Özellikler Geldi!
  WhatsApp'a 4 yeni özellik geldi. Bir süredir gündemde olan olan özellikler artık Türkiye'de de kullanıcılar tarafından güncellenebilir durumda. İşte o…
 • Kırmızı iPhone 7 Plus Kutusundan Çıkıyor!Kırmızı iPhone 7 Plus Kutusundan Çıkıyor!
  Ünlü YouTuber Marques Brownlee, kırmızı iPhone 7 Plus'ın kutu açılış videosunu paylaştı. Böylelikle ilk kez iPhone 7 Plus canlı olarak görüntülenmiş…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama