Oculus'tan Sanal Gerçeklikte Bir İlk!

Şuan sanal gerçeklik gözlükleri bir cihaz yardımıyla kullanılabilmekte. Ancak Oculus bu konuda çok iddialı geliyor. Artık başka cihazlara ihtiyaç duymadan VR kullanılabilecek.
16 Temmuz 2017 13:44
Oculustan Sanal Gerçeklikte Bir İlk!
Şu anda piyasada birçok sanal gerçeklik gözlüğü mevcut. Fakat bu gözlüklerin neredeyse tamamının ortak bir kusuru var. Aldığınız cihazı PC veya telefona bağlamanız gerekiyor. Zira sanal gerçeklik gözlükleri kendi üzerlerinde herhangi bir görüntü oynatabilecek güce sahip değil. Herhangi bir cihaza bağlantı zorunluluğunun olması oyun deneyimini etkiliyor. PC’ye bağlı olan sanal gerçeklik gözlükleri halen kablolardan kurtulabilmiş değil ve akıllı telefonları kullanan gözlükler de yeterli deneyimi sunamıyor. Facebook’un sahibi olduğu Oculus, tamamen bağımsız bir cihaz çıkarmak için kolları sıvıyor.
 
 
İddialara göre Pacific kod adına sahip olan cihaz, Oculus imzası taşıyor fakat Xiaomi tarafından geliştiriliyor. Bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecek olan cihazın 200 dolar olacağı da söylenenler arasında yer alıyor. Cihazın özelliklerine baktığımızda fiyatın makul seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Zira PC’ye bağlanan VR cihazları yüksek donanımlı bilgisayarlar gerektiriyor. Aynı şekilde telefonla çalışan cihazlarda da üst seviyedeki telefonlara ihtiyaç duyuluyor. Tek başına çalışan bir cihazın 200 dolar olması bu açıdan pek de şaşırtıcı değil.
 
Oculus şu sıralar ilgili cihaz konusunda açıklama yapmaktan kaçınıyor. Şu anda yapacakları herhangi bir duyuru olmadığını belirten Oculus, hiçbir cihaza ihtiyaç duymadan kullanılabilen VR cihazı konusunda çalışmalar yaptıklarını doğruluyor.
 
 
log
883067
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama