Oculus Rift El Yakacak

Şimdiye kadar gelişim aşamasında bulunan sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift’in fiyatı netlik kazandı. Oculus Rift el yakacak diyebiliriz...
11 Mayıs 2015 15:20
Oculus Rift El Yakacak
Bir Kickstarter projesi olarak hayat bulan Oculus Rift oyunculardan aldığı destekle bir anda popüler bir cihaz haline gelmişti. Henüz geliştirme aşamasındayken geliştirici modelleriyle satışa sunulan Oculus Rift bu haliyle bile yoğun ilgi görmüştü.
 
Projenin yetkili isimlerinden biri olan Nate Mitchell, Oculus Rift’in çıkışına az bir süre kala cihazın fiyatına ilişkin bazı ipuçları verdi. Mitchell, Oculus Rift’i her ne kadar makul bir fiyattan satmak isteseler de cihazın fiyatının 200$’dan aşağı olamayacağını belirtti.
 
Oculus Rift’in diğer VR gözlüklerine göre oyuncuları çok daha fazla memnun edebilecek bir cihaz olduğunu belirten Mitchell, diğer VR cihazlarının aynı oyun performansını sunamayacağını söyledi.
 
 
Oculus Rift’i en başından beri oyuncuların önerilerine göre geliştirmeye çalıştıklarını ve bunda geliştirici kitlerinde büyük rolünün bulunduğunu söyleyen firmanın yetkili ismi, cihazın fiyatının 1000$ olup olamayacağı konusuna ise tebessümle cevap verdi.
 
Bu arada dip not olarak belirtelim. 200$’dan satılmaya başlanılan Oculus Rift’in geliştirici kitlerinin son versiyonu 350$’dan satılmakta. Cihazın final sürümü için üzerine bir 50$ daha eklersek, Oculus Rift için 200$-400$ arası bir etiket fiyatıyla karşılaşabileceğimizi söylemek mümkün.
shiftdelete
551781
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama