Oculus Rift El Yakacak

Şimdiye kadar gelişim aşamasında bulunan sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift’in fiyatı netlik kazandı. Oculus Rift el yakacak diyebiliriz...
11 Mayıs 2015 15:20
Oculus Rift El Yakacak
Bir Kickstarter projesi olarak hayat bulan Oculus Rift oyunculardan aldığı destekle bir anda popüler bir cihaz haline gelmişti. Henüz geliştirme aşamasındayken geliştirici modelleriyle satışa sunulan Oculus Rift bu haliyle bile yoğun ilgi görmüştü.
 
Projenin yetkili isimlerinden biri olan Nate Mitchell, Oculus Rift’in çıkışına az bir süre kala cihazın fiyatına ilişkin bazı ipuçları verdi. Mitchell, Oculus Rift’i her ne kadar makul bir fiyattan satmak isteseler de cihazın fiyatının 200$’dan aşağı olamayacağını belirtti.
 
Oculus Rift’in diğer VR gözlüklerine göre oyuncuları çok daha fazla memnun edebilecek bir cihaz olduğunu belirten Mitchell, diğer VR cihazlarının aynı oyun performansını sunamayacağını söyledi.
 
 
Oculus Rift’i en başından beri oyuncuların önerilerine göre geliştirmeye çalıştıklarını ve bunda geliştirici kitlerinde büyük rolünün bulunduğunu söyleyen firmanın yetkili ismi, cihazın fiyatının 1000$ olup olamayacağı konusuna ise tebessümle cevap verdi.
 
Bu arada dip not olarak belirtelim. 200$’dan satılmaya başlanılan Oculus Rift’in geliştirici kitlerinin son versiyonu 350$’dan satılmakta. Cihazın final sürümü için üzerine bir 50$ daha eklersek, Oculus Rift için 200$-400$ arası bir etiket fiyatıyla karşılaşabileceğimizi söylemek mümkün.
shiftdelete
501554
Bu haberler ilginizi çekebilir