Obama hepsini bir masada topladı

Beyaz Saray'da teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerinin liderleri bir araya geldi. Yahoo'nun CEO'su Mayer, Apple'ın CEO'su Cook, Google'ın başkanı Schmidt dahil birçok isim oradaydı.
18 Aralık 2013 18:25
Obama hepsini bir masada topladı
The Guardian'ın haberine göre Healthcare.gov internet sitesi için teknoloji dünyasının nabzını yoklamak ve fikir almak isteyen Beyaz Saray teknoloji devlerinin liderleriyle bir toplantı düzenledi. Ancak özellikle son haftalarda tartışma konusu olan ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın faaliyetleri toplantıya damgasını vurdu.
 
Aralarında Apple'ın CEO'su Tim Cook, Yahoo'nun CEO'su Marissa Mayer, Netflix'in CEO'su Reed Hasting, Google'ın CEO'su Eric Schmidt ve Farmville oyunuyla tanınan Zynga'nın kurucusu Mark Pincus aynı masa etrafında toplandı ve NSA'nın son zamanlarda çok eleştirilen faaliyetlerini tartıştı.
 
NSA dışında toplantı arkasında nelerin konuşulduğu bilinmezken, ABD Başkanı Barack Obama'nın ortamı yumuşatmak için sözü Netflix'in House of Cards dizisine getirdi ve 'umarım Reed, House of Cards'ın ikinci sezon bölümlerini getirmiştir' sözlerini kaydetti. Hastings ise bu söze karşılık 'sizin için bir misafir oyunculuk ayarlamak çok isteriz' cevabını verdi.
hurriyet
Etiketler : Apple , google , Yahoo! , Zynga
156275
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama