• Anasayfa
  • Donanım
  • Nvidia üst seviye ekran kartlarında fiyat indirimine gidiyor

Nvidia üst seviye ekran kartlarında fiyat indirimine gidiyor

AMD'nin yeni nesil ekran kartlarıyla gündemde olduğu bugünlerde, Nvidia rakibine fiyat indirimiyle karşılık verecek gibi görünüyor.
10 Ekim 2013 00:02
Nvidia üst seviye ekran kartlarında fiyat indirimine gidiyor
Bu bilgi henüz resmi olarak doğrulanmış olmasa bile, AMD'nin R7 ve R9 serisi eşdeğer kartlarını daha rekabetçi bir fiyat seviyesinden sürecek olması, Nvidia'yı böyle bir hamleye zorlayan asıl neden. Firmaya yakın kaynaklara göre planlanan fiyat indiriminden nasibini alacak modeller GeForce GTX Titan, GTX 770 ve GTX 780 olacak.
 
Nvidia'nın yeni fiyat indirimleri aynı zamanda şirketin yeni ekran kartı modellerine yer  açma girişimi olarak ta değerlendirilebilir. Özellikle GeForce GTX Titan'ın üzerine ve GeForce GTX 770-780 modelleri arasına konumlanacak bir alternatif için Santa Clara merkezli şirketin hazırlıkları sürüyor. Yeni jenerasyon ekran kartlarına ek olarak çift grafik işlemcili amiral gemi modeli Radeon HD 7990'ı da 999 dolar seviyesinden 699$'a çeken AMD, bu noktada da elini güçlendirmişe benziyor. Beklenen indirim gerçekleştiği takdirde fiyat/performans başarımına yeni bir yeni bir standart getiren GTX Titan, çıkışından 6 ay sonra ilk indirimini almış olacak. 
donanimhaber
Etiketler : AMD , Ekran kartı , Nvidia
651685
Bu haberler ilginizi çekebilir