Nvidia Qualcomm'u ezdi geçti!

NVIDIA' nın yeni mobil işlemcisi Tegra K1, Benchmark testlerinde Snapdragon 805'i bile geride bırakıyor. Tegra K1 mobil cihazları adeta uçuracak!
07 Mart 2014 12:10
Nvidia Qualcommu ezdi geçti!
NVIDIA'nın CES 2014 fuarında tanıttığı yeni mobil işlemcisi Tegra K1'nin, rakiplerine üstünlük sağlayacağı grafikler ile gösterilmişti. İlk yapılan testlerde Apple'ın iPhone 5s'te kullandığı 64 Bit mimarili A7 işlemciyi bile geride bırak Tegra K1'in, ayrıntılı Benchmark sonuçları geçtiğimiz günlerde yayınlandı.
Tegra K1 çok hızlı
Tegra K1'in Android 4.4.2 KitKat sürümünde yapılan Benchmark sonuçlarına bakacak olursak, Qualcomm'un yeni amiral gemi işlemcisi Snapdragon 805'i bile geride bıraktığı görünüyor. AnTuTu Benchmark'tan 4 çekirdekli Tegra K1 işlemci 43851 puan alırken, 2 çekirdekli Tegra K1 43617 puan alıyor.
 
Savaş kızışacak!
Snapdragon 805 işlemci ise 37780 alarak rakibinin gerisinde kalıyor. Tegra K1'in 64 Bit mimarisi üzerine inşa edilmesi ve saat hız farkı göz önünde bulundurulursa, rakiplerinin Tegra K1 ile yarışabilmesi için efor sarf etmesi gerekiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde mobil işlemci savaşları hangi boyutlara ulaşacak? Bu savaşın kazanını kim olacak? Bekleyip göreceğiz.
shiftdelete
586422
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama