Note 7 Kullanıcıları iPhone 7 mi Tercih Edecek?

Geçtiğimiz günlerde Samsung'un Galaxy Note 7 modelinin üretimini durdurmuştu. Note 7 kullanıcıları da farklı telefon tercih etmeye başladı. Peki kaç kullanıcının iPhone 7'ye geçmesi bekleniyor?
18 Ekim 2016 13:19
Note 7 Kullanıcıları iPhone 7 mi Tercih Edecek?
Samsung'un Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı talihsiz batarya sorununa çözüm bulamayınca bir çoğunuzun bildiği gibi üretimi sonlandırdı ve tüm cihazları geri toplamak için çalışmalara başladı.
 
Tabi bu kararın ardından en çok merak edilen soru kullanıcıların, 2017 yılının en iyi telefonu olan Galaxy Note 7'den ( talihsiz olaylar yaşanmasaydı ) hangi akıllı telefona geçiş yapacakları oldu.
 
5 milyon kullanıcının iPhone'a geçiş yapması bekleniyor!
 
Note 7'yi iade eden kullanıcılar genellikle galaxy s7 edge modeline geçiş yaparken, farklı markaların telefonlarına yönelmek isteyen büyük bir kitle bulunuyor. Bu konuda ilk yorumu, güvenilirliği ile bilinen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo yaptı.
 
 
Kuo, açıklamasında bu yıl içerisinde yaklaşık 5 milyon Samsung kullanıcısının iPhone 7'ye geçiş yapacağını tahmin ettiklerini belirtiyor.
 
Bu tahmini daha anlaşılır bir hale getirmek gerekirse bugüne kadar Note 7 almak isteyen veya alan yaklaşık 12 milyon kullanıcının yarısının, tercihlerini iPhone 7 ya da daha büyük olasılıkla iPhone 7 Plus'tan yana yapmaları anlamına geliyor.
 
Apple'ın, Samsung müşterilerinin ne kadarlık bir bölümünü kendi eko sistemine dahil edebileceğini zamanla göreceğiz ancak Cupertino merkezli Teknoloji şirketinin, yeni iOS sürümü ve kamera tarafında yaptığı iyileştirmeler ile pazarlama açısından daha önde olduğu bir gerçek.
shiftdelete.net
268806
Bu haberler ilginizi çekebilir