Nokia'nın Yeni Sanal Gerçkelik Kamerası: OZO VR

Nokia, son yaptığı etkinlikte yeni sanal gerçeklik kamerası OZO VR 'ı tanıttı. Bu müthiş cihaz hakkında ki detaylar haberimizde.
29 Temmuz 2015 17:00
Nokianın Yeni Sanal Gerçkelik Kamerası: OZO VR
Nokia dediğimizde dünya genelinde neredeyse herkes telefon üreticisi olduğunu bilir. Microsoft'a mobil tarafını satınca birçok kişiyi şok eden karar sonrası da 2016'da geri dönmek üzere Alcatel-OneTouch'u satın alan Nokia, aynı zamanda Meizu ile yakın ilişkiler kurmakta.
 
Şimdi ise bambaşka bir cihazla karşımıza çıkacak olan Nokia, ünlü Carl Zeiss optiklerini konuşturacak. "Ozo" adına sahip bir 360 derece çekim özellikli kamerası ile mobil sektöre geri dönüşünden önce VR, yani sanal gerçeklik marketlerine giriş yapıyor. 360 derecelik kamera çekiminin yanında 360 derecelik ses kayıt da destekleyen bu kamera böylelikle sanal gerçeklik gözlüğü ile beraber müthiş bir çekim sağlayabileceğini iddia ediyor.
 
 
Nokia Teknolojileri başkanı Ramzi Haidamus, Ozo'nun VR teknolojilerine çok farklı bir bakış açısı sağladığını ve oldukça güçlü bir kamera olduğunu belirterek profesyoneller için tasarlandığını ve üretildiğini söylüyor. Nokia'nın da sanal gerçeklik sekötürne girmesiyle gittikçe büyüyen ve popülerleşen 360 derecelik video deneyimleri ileride sinemalara da uyarlanabilir.
 
Böylelikle bir sinemaya girerken aldığımız 3 boyutlu gözlükler yerine Oculus Rift benzeri gözlükler takarak bambaşka film deneyimleri de yaşayabiliriz. Hatta bundan daha sonraki hedef 3D VR olabilir. Yani sanal gerçeklik içinde 3 boyutlu bir deneyim ise efsane olacaktır. Merakla bekliyoruz.
webtekno
173141
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama