Nokia'dan ucuz telefonlar geliyor

Microsoft'un akıllı telefon birimi Nokia, kritik öneme sahip gelişen piyasalarda düşen pazar payını artırmak için yeni orta seviye akıllı telefonunu Hindistan'da satışa çıkardı.
12 Mayıs 2014 18:05
Nokiadan ucuz telefonlar geliyor
Nokia'nın Lumia 630 model telefonun kalitesi, Apple ve Samsung'un üst düzey telefonları ile Çinli Xiaomi ve Hintli Micromax Informatics'in ucuz telefonları arasında olacak.
 
Microsoft geçen ay Nokia'nın telefon birimini satın alırken aynı zamanda Finli şirketin iletişim pazarında Çin'den sonra en büyük ikinci pazar olan Hindistan'da zayıflayan pozisyonun da devraldı.
 
Nokia'nın Hindistan'daki satışlarından sorumlu yönetici P. Balaji yaptığı açıklamada, Lumia 630 model telefonun 200 doların (415 lira) altında olacağını ve çift sim kart ile kullanılabileceğini söyledi.
 
Hong Kong merkezli Sanford C. Bernstein'ın analisti Mark C. Newman ise konuyla ilgili yorumunda, "200 dolar altı kategori akıllı telefonlarda en fazla büyümenin görüldüğü alan. Ayrıca çift sim kartlı telefonlar da gelişen piyasalarda gittikçe daha fazla yaygınlaşıyor." dedi.
 
Hindistan'da son zamanlarda tüketiciler çift sim kartlı telefonları tercih etmeye başladı. Böylece kullanıcılar farklı operatörlerin fiyat avantajlarından yararlandığı gibi aynı telefonda hem iş hem de kişisel hatlarını kullanabiliyor.
 
4.5 inç ekrana sahip yeni telefon Microsoft'un Windows 8.1 işletim sistemini kullanacak. Telefon Cuma günün itibaren mağazalardaki raflarda yerini alacak.
The Wall Street Journal
575853
Bu haberler ilginizi çekebilir