Nokia X hiç güncellenmiyecek mi?

Nokia'nın yaklaşık dört ay önce piyasaya sürdüğü Nokia X'lerin, henüz tanıtılan Nokia X2'deki yazılımlara güncellenmeyeceği ortaya çıktı.
27 Haziran 2014 11:20
Nokia X hiç güncellenmiyecek mi?

Conversations blog'unda detaylı bir açıklama yapan Microsoft'tan Yannis Paniaras, "donanım güncellemeleri nedeniyle Nokia X software platform 2.0, Nokia X, Nokia X+ veya Nokia XL için sunulmayacaktır. Ancak bu cihazların deneyimini iyileştirecek güncellemeler, önümüzdeki aylarda yayınlanacak."

 

Nokia X software platform 2.0, Android'in 4.3 sürümünü temel alırken, ilk nesil Nokia X cihazları, Android 4.1.2 Jelly Bean'i temel alıyor. X2'nin daha güçlü Snapdragon 200 işlemci ve daha yüksek RAM ile gelmesi, yazılım güncellemesinin önünde engel oluşturmuş olabilir. Ancak geçmişte Android 4.3 ile çalışan, daha düşük özelliklere sahip telefonlar da görmüştük. Bu yüzden Nokia'nın güncellemeyi ilk Nokia X'lere sunmamasının arkasında, X2'ye eklenen giriş düğmesi olabilir.

 

Nokia'nın X serisi, alt seviye akıllı cepler arasında yer alsa da bu durum, daha önce Windows Phone 7.x'ten Windows Phone 8'e geçemeyen kullanıcılarda olduğu gibi kullanıcılar arasında kızgınlığa yol açabilir.

hürriyet
Etiketler : Microsoft , Nokia , Nokia X
745533
Bu haberler ilginizi çekebilir