Nokia Carl Zeiss Birlikteliği Devam Edecek Mi?

Nokia, yıllardan beri dünyaca ünlü lens üreticilerinden Carl Zeiss ile yoluna devam ediyordu. Peki Nokia, yeni dönem de kamera lensleri için Carl Zeiss ile mi çalışmaya devam edecek?
06 Mart 2017 09:07
Nokia Carl Zeiss Birlikteliği Devam Edecek Mi?
Nokia'nın Windows Phone işletim sistemli akıllı telefon ürettiği yıllarda, şirketin üst düzey cihazları üstün kamera performansı ile öne çıkıyordu.
 
Örneğin Lumia 1020 ve PureView 808 gibi modellerde yer alan Carl Zeiss lensler ve PureView teknolojsi, bu üstün kamera performansının en önemli mimarlarındandı.
 
 
Tabii ki bu zamanlardan sonra çok şey değişti ve şimdi Nokia, HDM Global şirketi altında yeni akıllı telefonlarını Android işletim sistemiyle üretiyor.
 
Peki, şirket yakın gelecekte tekrar Carl Zeiss lens kullanacak mı?
 
 
Nokia, artık Carl Zeiss kullanmayacak
 
Twitter üzerinden Nokia'nın resmi hesabına Carl Zeiss lens ve PureView Teknolojisini soran bir kullanıcı, ne yazık ki olumsuz yanıt aldı.
 
Nokia Mobile resmi Twitter hesabından "Artık Carl Zeiss teknolojisini kullanmıyoruz" yanıtı verildi.
 
 
Görünüşe bakılırsa Nokia, eski alışkanlıklarını da bırakmış bir şekilde yeni akıllı telefonlarını geliştirmeye devam edecek. MWC 2017'de Nokia 6 modelinin global varyasyonu ile birlikte Nokia 3 ve Nokia 5 modellerini de duyuran şirket, şimdlik üst segmente hitap edecek bir amiral gemisi duyurmadı.
 
 
shiftdelete
Etiketler : Carl Zeiss , Lens , MWC 2017 , Nokia , Nokia 6
114054
Bu haberler ilginizi çekebilir