Nokia C9'un Özellikleri Ortaya Çıtı!

Nokia akıllı telefon pazarında hızlı esmeye devam ediyor. Yenilenmiş 3310'dan sonra şimdi de C9 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Şık tasarımı ve deri kaplama arka kapağı ile etki bırakan C9'un bir de özelliklerine bakalım!
14 Mart 2017 22:27
Nokia C9un Özellikleri Ortaya Çıtı!
Nokia’nın geri dönüşü tüm hızıyla sürüyor. Ardı ardına başarılı telefonlar tanıtan ve özellikle Nokia 3310 ile tüm dikkatleri üzerine çeken Nokia’nın yeni telefonları merakla bekleniyor. Bir tasarımcının hazırladığı Nokia C9 konsepti, şirketin üst seviye cihazlarının nasıl görünebileceğini gözler önüne seriliyor.
 
 
Yapılan konsept çalışmasında malzeme seçimi dikkat çekiyor. Cihazın arka kısmında deri malzeme kullanılıyor. Arka kamera ise ortalanmış bir şekilde üst kısımda kendisine yer buluyor. Yan kısımlarda ise alüminyum çerçeve göze çarpıyor. Ön tarafa geçtiğimizde pek de farklı bir görüntüyle karşılaşmıyoruz. Alt kısımda parmak izi okuyucusunun yer aldığı telefonun yan kısmında kamera tuşu da bulunuyor.
 
 
Konsept cihazda Qualcomm Snapdragon 835 işlemci bulunuyor. Telefonun RAM’i ise 6 GB olarak belirtiliyor. 22.3 megapiksel çözünürlüğünde Carl Zeiss kameranın kullanıldığı telefon, tasarımı kadar teknik özellikleriyle de oldukça iyi görünüyor. Carl Zeiss lensin gelecek cihazlarda kullanılıp kullanılmayacağı henüz belli değil ancak bu çalışmadaki gibi bir kamerayla çıkacak olası bir amiral gemisinin dikkat çekeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.
 
 
 
 
 
 
log
936486
Bu haberler ilginizi çekebilir