Nokia 8 ve Nokia 9 Tasarımı Ortaya Çıktı!

Nokia, hız kesmeden akıllı telefon konusunda çalışmalarına devam ediyor. Şimdi ise Nokia 8 ve Nokia 9'un tasarımı ortaya çıktı. Detaylar haberimizde...
14 Nisan 2017 14:48
Nokia 8 ve Nokia 9 Tasarımı Ortaya Çıktı!
Tanıtımı yaklaşan Nokia 8 ve Nokia 9 akıllı telefon modellerinin tasarım şeması sızdırıldı. HMD, Nokia lisansı haklarına sahip olmakla birlikte, yedi kadar Androidli telefonun piyasaya sürülmesiyle ilgili tüm fiyat noktalarını kapsayacak şekilde planlıyor. Şimdiye kadar Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 piyasaya sunuldu. 
 
Eksizleri sızdırılan Nokia 8 ve Nokia 9, kenardan kenara en yakın ekrana sahip olan küçük çerçeveler içeriyor. İki akıllı telefonun arka tarafında dikey çift kamera kurulumları ve kareli köşeler bulunuyor. Nokia 8'in ekranının altında bulunan Ana Sayfa düğmesinin içinde parmak izi tarayıcı var gibi görünüyor ve Nokia 9'daki ekranın altına ise biyometrik okuyucu entegre edilmiş gibi.
 
 
Genel olarak, Nokia 9'un oldukça keskin göründüğünü söyleyebiliriz. Arkada bulunan kamera modülüne yerleştirilen bir iris tarayıcı var gibi görünüyor. Ayrıca, neredeyse Nokia 8’deki gibi neredeyse yok diyebileceğimiz ince çerçeveler var. Nokia 9'un üçüncü çeyrekte piyasaya sürülmesi ve yaklaşık 699 dolar ile fiyatlandırılması bekleniyor. Bu en iyi model olacak ve Nokia'nın 3D çekim video ve OZO Audio ses özelliğine sahip ilk modeli olacak. 
 
 
Nokia 9'un en son söylenen özellikleri arasında, 1440 x 2560 çözünürlüklü 5,5 inç ekran bulunuyor. 8 çekirdekli 2.5GHz işlemci ve Adreno 540 GPU ile donatılmış Snapdragon 835 yonga seti, 6GB RAM, 128GB dahili depolama alanı ile birlikte geliyor. Arkada 22.1MP kamera ve ön tarafta12MP kamera mevcut. 3800mAh batarya ve Android 7.1 Nougat işletim sistemine sahip telefon, toz ve suya dayanıklı IP68 sertifikasyon derecesine sahip olacak.
 
 
 
 
teknolojioku
784072
Bu haberler ilginizi çekebilir