Nokia 7 ve Nokia 8'den İlk Bilgiler Geldi!

Akıllı telefon pazarında hız kesmeden yoluna devam eden Nokia, Mobil Dünya Kongresi 2017 etkinliğinden sonra yeni telefonları üzerinde yoğunlaşmaya başladı. Nokia'nın yeni telefonları Nokia 7 ve Nokia 8'den ilk bilgiler gelmeye başladı.
15 Mart 2017 15:49
Nokia 7 ve Nokia 8den İlk Bilgiler Geldi!
Kullanıcıların yoğun ilgisi ile yeniden yükselmeye başlayan Nokia, telefon sektörünün zirvesinde yer aldığı dönemlerde olduğu gibi kısa aralıklar ile yeni modellerini duyurmaya devam edecek gibi duruyor.
 
Zira, başta yenilenen 3310 olmak üzere Nokia'nın yeni akıllı telefonları, henüz dünyanın birçok noktasında satın alınamazken, yeni Nokia 7 ve Nokia 8 modelleri hakkında ilk detaylar ortaya çıktı.
 
 
Nokia 7 ve Nokia 8 kullanıcılara neler sunacak?
 
Firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Nokia 7 ve Nokia 8 modelleri, Qualcomm'un henüz resmi olarak duyurusunu gerçekleştirmediği Snapdragon 660 işlemcisinden güç alacak.
 
 
Samsung'un 14nm LPP Teknolojisi ile üretilen Snapdragon 660'ın, dört adet 2.2 GHz ve dört adet 1.9 GHz hızında çalışan özelleştirilmiş Kyro çekirdeklerinin yanı sıra, Adreno 512 GPU'ya ev sahipliği yaptığı söyleniyor.
 
 
Cihazların ekran boyutları hakkında bir bilgi bulunmazken, Nokia 8 modelinde QHD çözünürlükte, Nokia 7 modelinde ise Full HD çözünürlükte bir ekranın yer alması bekleniyor.
 
Nokia 7 ve Nokia 8 modellerinin Mayıs ayında düzenlenecek olan bir etkinlikte tanıtılması bekleniyor.
 
shiftdelete
639172
Bu haberler ilginizi çekebilir