Nokia 2, Geekbench'te Ortaya Çıktı!

Nokia'nın yeni telefonu Nokia 2 Geekbench'te ortaya çıktı. İşte Nokia'nın yeni telefonu Nokia 2'nin aldığı skor...
25 Temmuz 2017 19:02
Nokia 2, Geekbenchte Ortaya Çıktı!
HMD Global tarafından orta segment akıllı telefonlarla piyasaya hızlı bir şekilde yeniden sürülen Nokia modellerinin ardından, şimdi de giriş seviyesi akıllı telefonlar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Bunun son örneği de Nokia'nın Nokia 2 modeli.
 
Snapdragon 210 mu yoksa Snapdragon 212 mi?
 
Geekbench testlerinde ortaya çıkan Nokia 2'de kullanılan işlemci Snapdragon 210 olarak görünse de, bazı kaynaklar hala bu işlemcinin neredeyse hiçbir performans farkı yaratmayan Snapdragon 212 olacağını iddia ediyor. Bu tartışmaların da ancak Nokia 2'nin resmi duyurusu ile son bulacağını söylemek yanlış olmaz.
 
 
 
 
Bunların haricinde cihazda dikkat çeken en önemli özellik yalnızca 1 GB bellek kapasitesine sahip olması. Hatırlarsanız Nokia 3 modelinde 2 GB bellek bulunuyordu ve iki cihaz da Android 7.1 Nougat işletim sistemi yüklü olarak karşımıza çıkıyor.
 
Nokia 2'nin dahili hafızası ise bu testlerde görünmese de tahminler 8 GB'lık dahili hafızanın aşılmayacağı yönünde. Son olarak da Nokia 2'nin Nokia 3310 ve Nokia 3 arasında bir noktada fiyatlandırılacağı ve yaklaşık 100 euro olacağının tahmin edildiğini belirtelim.
 
 
 
shiftdelete
380205
Bu haberler ilginizi çekebilir