Nintendo, Switch Hedeflerini Katladı!

Nintendo, yeni oyun konsolu Switch, Mart ayında satışa sunularak kullanıcılar ile buluşturuldu.
30 Ekim 2017 21:08
Nintendo, Switch Hedeflerini Katladı!
Minecraft gibi popüler yapımların destek sunması ile birlikte kısa bir süre içerisinde oldukça popüler hale gelen oyun konsolunun, satışa sunulduğu ilk ay yaklaşık 906 bin adet sattığı açıklanmıştı.
 
Aradan geçen yedi aylık sürenin ardından, Nintendo’nun satış hedeflerini oldukça yukarı çektiği öğrenildi. Gelin, şimdi Nintendo Switch satışları ne durumda? sorusunu hep birlikte cevaplayalım.
 
Nintendo Switch ile bu yıl 14 milyon satış hedefleniyor!
 
2018’in Mart ayında sona erecek olan mali yıl için Nintendo’nu beklentisi 10 milyon adet satış gerçekleştirmekti. Ancak, konsola gösterilen yoğun ilgi ile birlikte, bu beklentinin 14 milyon seviyesine yükseltildiği açıklandı.
 
Ayrıca, Nintendo’nun bugüne kadar en hızlı satılan oyun konsolu olma ünvanını elde eden Switch ile kar beklentisini iki katına çıkardığı öğrenildi.
 
 
Küçük bir kıyaslama yapmak gerekirse, şirket tarafından 2012 yılının Kasım ayında duyurusunu gerçekleştirilen Wii U, ilk haftasında 400 bin, ilk altı haftasında ise 890 bin adet satış gerçekleştirebilmişti.
 
Nintendo Switch’in başarılı bir çıkış yapmasında, henüz piyasaya çıkmadan onlarca oyun yapımcısının desteğini duyurmasının ve satışın arkasında doğrudan şirketin durmasının ciddi bir etkisi oldu.
 
Ancak, hedeflere ulaşılabilmesi için cihazı satın almak isteyen kullanıcıların yaşadığı stok problemine en kısa sürede bir çözüm bulunması gerekiyor.
shiftdelete
Etiketler : Nintendo , Nintendo Switch
601233
Bu haberler ilginizi çekebilir