Nihayet Galaxy Note FE Satışa Çıktı!

Samsung'un resmi olarak tanıtımını yaptığı yenilenen Galaxy Note 7, Galaxy Note FE yeni ismi ile satışa çıktı.
08 Temmuz 2017 11:57
Nihayet Galaxy Note FE Satışa Çıktı!
Samsung, geçtiğimiz yıl yaşanan pil sorunlarından dolayı toplatmak zorunda kaldığı Galaxy Note 7’yi tekrar satışa sunacağını açıklamıştı. Şirket, geçen hafta Galaxy Note Fan Edition adıyla tanıtımını yaptığı yenilenmiş Note 7’yi Kore’de satışa çıkardı.
 
Galaxy Note FE satışa çıktı!
 
Galaxy Fan Edition, pili ve işlemcisi dışında geçtiğimiz yıl büyük beğeni kazanan Note 7 ile tasarım ve donanım olarak aynı özelliklere sahip. Galaxy Note 7 Fan Edition, 5.7 inç QHD Super AMOLED ekran, Exynos 8890 işlemci, 4GB RAM, 64GB depolama alanı, microSD kart desteği ve sekiz aşamalı pil testinden geçirilmiş 3200 mAh gücünde bir pile sahip.
 
 
 
 
Note 7 FE'nin diğer versiyonunda ise Note 7’de kullanılan Snapdragon 820 işlemci yerine Snapdragon 821 kullanılarak işlemci güncellemesi yapılmış durumda. Note FE’de bir Bixby tuşu yok ama Galaxy S8’e göre sınırlı da olsa Bixby desteğine sahip. Bixby’nin ses tanıma işlevi bulunmuyor fakat Bixby ev ve Bixby hatırlatıcı özelliği kullanılabiliyor.
 
Android 7 ile kutusundan çıkacak olan Galaxy Note FE, 699.600 KRW (617 dolar) fiyat etiketi ile Kore’de satışa çıktı. Kore’de 400.000 adet satılması planlanan Note FE, diğer ülkelerde de sınırlı olarak satışa çıkacak. Kore dışındaki ülkelerdeki fiyat ve çıkış tarihi henüz belli değil. Note FE’nin ülkemize gelip gelmeyeceği de netlik kazanmadı.
 
shiftdelete
114016
Bu haberler ilginizi çekebilir