Nexus TV mi geliyor ?

Google'dan Nexus TV projesi...
12 Aralık 2013 17:01
Nexus TV mi geliyor ?
Bu senenin yaz aylarında ilgi görmeyince askıya alınan Nexus Q’nun güncelleneceğine dair bilgiler gelmişti ama beklenen olmadı ve yerine Chromecast adlı eklenti tanıtıldı. Aynı zamanda Google’ın oyun konsolu üretebileceği de söylendi ama bu da henüz beklemede. Google TV eklentileri bir türlü istenen ilgiyi görmedi ama firma pes etmiyor. Yeni raporlara göre Apple’ın gerisine düşmek istemeyen Google, Nexus TV projesi yürütüyor.
 
Üstelik Nexus TV’nin 2014 içinde tanıtılması olası. Google çalışanlarından sızan bilgilere bakılırsa Nexus TV üzerinde çalışan bir ekip var. Bu gerçek olursa Google TV eklentisi sonlandırılacak. Sonbahar aylarında yazılım geliştiricilere prototip Nexus TV gösterildi. Touchpad içeren bir kumandası da olan LCD TV’nin temelinde Android işletim sistemi var. Nexus TV ile ilgili başka söylentiler de olmuştu.
 
Andy Rubin, CES 2013 sırasında sınırlı sayıda katılımcıya ilk Nexus TV örneklerini göstermiş. Cihazda hareket algılayıcılara da yer veriliyor. Acaba akıllı bir Nexus TV aynı zamanda oyun konsolu gibi de çalışabilir mi? Google’ın TV alanını terk etmek gibi bir niyeti yok ama ideal sonucu bulabilmiş değil.
radikal
Etiketler : google , Nexus
181603
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama