Nexus TV mi geliyor ?

Google'dan Nexus TV projesi...
12 Aralık 2013 17:01
Nexus TV mi geliyor ?
Bu senenin yaz aylarında ilgi görmeyince askıya alınan Nexus Q’nun güncelleneceğine dair bilgiler gelmişti ama beklenen olmadı ve yerine Chromecast adlı eklenti tanıtıldı. Aynı zamanda Google’ın oyun konsolu üretebileceği de söylendi ama bu da henüz beklemede. Google TV eklentileri bir türlü istenen ilgiyi görmedi ama firma pes etmiyor. Yeni raporlara göre Apple’ın gerisine düşmek istemeyen Google, Nexus TV projesi yürütüyor.
 
Üstelik Nexus TV’nin 2014 içinde tanıtılması olası. Google çalışanlarından sızan bilgilere bakılırsa Nexus TV üzerinde çalışan bir ekip var. Bu gerçek olursa Google TV eklentisi sonlandırılacak. Sonbahar aylarında yazılım geliştiricilere prototip Nexus TV gösterildi. Touchpad içeren bir kumandası da olan LCD TV’nin temelinde Android işletim sistemi var. Nexus TV ile ilgili başka söylentiler de olmuştu.
 
Andy Rubin, CES 2013 sırasında sınırlı sayıda katılımcıya ilk Nexus TV örneklerini göstermiş. Cihazda hareket algılayıcılara da yer veriliyor. Acaba akıllı bir Nexus TV aynı zamanda oyun konsolu gibi de çalışabilir mi? Google’ın TV alanını terk etmek gibi bir niyeti yok ama ideal sonucu bulabilmiş değil.
radikal
Etiketler : google , Nexus
971324
Bu haberler ilginizi çekebilir