Nexus 9 Tablet Ne Zaman Tanıtılacak?

Google'ın bu yıl ki Nexus tabletinin eski ortağı HTC tarafından üretileceği kısa süre önce firma yetkilileri tarafından da doğrulanmıştı. Ancak yeni Nexus 9 tablet ne zaman tanıtılacak?
14 Ekim 2014 13:49
Nexus 9 Tablet Ne Zaman Tanıtılacak?
Firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Nexus 9 modeli 15 Ekim itibariyle resmiyet kazanacak ve 3 Kasım itibariyle de satışa sunulacak. Modelin fiyatının 399$ olarak belirlendiği ifade ediliyor. 
 
Android tarafında en güçlü tablet olması beklenen Nexus 9'da Nvidia'nın 64-bitlik çift özelleştirilmiş çekirdekli Tegra K1 yongaseti kullanılacak. Tegra K1 halen benchmark skorlarında liderliği elden bırakmıyor. Nexus 9'un 64-bit desteği sunan Android L ile piyasaya çıkacağı düşünüldüğünde uzun bir süre ekosistemin hakim unsuru olarak kalacağı tahmin edilebilir. 
 
8.9 inçlik 2560x1600 piksel çözünürlüğe sahip bir ekran sunacağı belirtilen modelde 3GB RAM yer alacak. Bunun dışında modelde hangi donanımın kullanılacağı şimdilik bilinmiyor. Fiyat itibariyle Google bu kez yeni Nexus tabletini üst seviye sınıfta konumlandırmak istiyor. 
 
Nexus 9 ile ilgili diğer bir bilgi ise önceki yıllarda olduğu gibi sadece Google Play üzerinden değil diğer perakende zincirileri üzerinden de satışa sunulacağı yönünde. Bu sayede tablet ilk aylarında geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olacak.
donanimhaber
Etiketler : google , htc , Nexus , Nexus 9 , tablet
588070
Bu haberler ilginizi çekebilir