New Balance Apple'a Rakip Oldu!

CES2017′ nin yeni ürünlerinden birisi de Intel' den gücünü alarak geliştirilen ünlü Spor ürünleri markası New Balance' ın akıllı saati Run IQ.
09 Ocak 2017 12:12
New Balance Applea Rakip Oldu!
Geçtiğimiz yılın CES gösterimlerinde Intel ve New Balance, beraber çalışarak bir çeşit spor odaklı akıllı saat üreteceklerini duyurmuşlardı. Bu duyurunun üzerinden bir yıl geçmesine sadece bir gün kala da ikili, tanıtımlarını daha öncesine göre çok daha sessiz bir biçimde gerçekleştirdiler. Intel'in basın konferansı tamamen VR üzerineydi ve giyilebilir hakkındaki detaylar, etkinlik başlamadan önce yapılan bir basın açıklamasına sıkıştı.
 
Tanıtımı yapılan RunIQ akıllı saatin oldukça etkileyici bir ürün olduğu söylenebilir. 1.39 inçlik AMOLED ekrana ve büyük kenarlara sahip olan bu cihazın üzücü bir yanı varsa, o da amacının aksine, plastik bir his veriyor olması.
 
Ayrıca bu saatin oldukça geniş bir üretici kitlesine sahip olduğu da söylenebilir. Dört farklı firmanın izleri saatin üzerinde hissediliyor. Intel, donanım bilgisini kullanarak cihazın kendisini üretirken, New Balance cihazın görüntüsü ve genel olarak markalanması ile ilgilenmekteydi. Bariz bir şekilde Android Wear'ın – saat 2.0 sürümü yerine ilk nesil yazılımı kullanmakta – arkasında Google bulunmakta ve Strava, koşucular için sosyal ağına doğal erişim sağlamakta. Ayrıca bu cihazın maratonculara ve benzeri ciddi atletlere yönelik olduğunu ve tüm özelliklerin bu yöne doğru ilerlediğini belirtmekte fayda var.
 
 
Saatin Google'ın yeni işletim sistemine sahip olmamasının sebebi, Intel'in bu saat ile yeterince dikkat çekeceğine inanıyor olması. Firmadan Dr. Jerry Bautista'nın açıklamasına göre mühendisler, yazılımın güç yönetimini değiştirmek için uzun bir süre harcayarak daha iyi bir batarya ömrü sunmayı başarmış durumda. Gurur duyulan diğer yeniliklerin arasında ise UI'nin geri kalanı olmasa da ekranın sürekli olarak saati gösterme yeteneğine sahip olması bulunmakta.
 
Bu arada New Balance, kullanıcı anketleri ile koşucuların, genellikle bir koşu sırasında saatlerinin ekranına dokunmak zorunda olmaktan nefret ettiklerini belirlediğini söylüyor. Bu yüzden firma, saatin her iki tarafında da tur süreleri için tek tuşlu kontroller olması konusunda ısrarcı oldu. Bunun bir diğer avantajı olarak da koşucular, özel bir eldiven olmadan bile saati kullanabilmekteler. Sonuç olarak eğer ocak ayında Kuzey Yarımküre'de koşuyorsanız, muhtemelen parmaklarınızı soğuğa çıkartmak zorunda kalmak istemiyorsunuzdur.
 
Intel'in güven duyduğu bir diğer küçük değişiklik ise kasanın alt kısmında optik kalp ritmi takipçisini çevreleyen yükseltilmiş eğim olmakta. Görünene göre bu eklenti, derinizin direkt olarak optik algılayıcının çevresindeki alana yerleşmesine sebep olmakta. Bunun sonucu olarak da daha az ışık etkisi bulunuyor ve diğer cihazlara göre daha doğru ve daha iyi bir kalp ritmi takibi sağlanıyor.
 
Cihazın eksik kaldığı alan ise, müzik özelliği. Bunun en büyük sebebi de, Intel ve New Balance'ın yazılımı bu alanda değiştirmek istememiş olmaları.
 
Saat, 1 Şubat tarihinden itibaren ön sipariş için hazır olacak...
 
chip
219833
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Hepimiz Wi-Fi ağındaki yavaşlıktan çoğu kez şikayet etmişizdir. Yeni proje ile Wi-Fi ağındaki yavaşlık tarihe karışacak. İşte detaylar...
 • Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Geleceğin otomobilleri otonom araçlar hızlı bir şekilde yayılıyor. Nvidia da otonom araç pazarına girmeye başladı ve Bosch ile ortak oldu. Bosch da, Nvidia'nın Drive PX 2 isimli sürücü asistanı platformunu otomobil üreticilerine satacak.
 • Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung, International Forum Design tarafından düzenlenen iF Tasarım Ödülleri'nde 49 ödül aldı. Geçen yıla göre aldığı ödül sayısını artıran Samsung, müthiş başarı elde etti. İşte aldığı ödüller...
 • Oculus İçin Yeni Özellik!

  Oculus İçin Yeni Özellik!

  Facebook'un sanal gerçekli kiti Oculus, yeni Rooms 1.2 ve Facebook Canlı Yayın özelliğini duyurdu. Böylelikle insanlar artık kişisel hesaplarından canlı yayın yapabilecekler.
 • Transformers 5in Fragmanı Yayınlandı!

  Transformers 5'in Fragmanı Yayınlandı!

  Türkiye'de bu yaz vizyona girecek Transformers 5 filminin fragmanı yayınlandı. Filmin fragmanında dünyanın nasıl bir yer haline geldiği görülüyor. Yine heyecan dolu bir film bizleri bekliyor.
 • Googleın 4K Akıllı Tahtası!

  Google’ın 4K Akıllı Tahtası!

  Google'ın 55 inçlik akıllı tahtasının fiyatı belli oldu. Google’ın 4K çözünürlüklü akıllı tahtası Jamboard Mayıs ayında kullanıcıların hizmetine sunulacak!
 • Akıllı Ceket Geliyor!

  Akıllı Ceket Geliyor!

  Levi's ve Google'dan ortak yapım "akıllı ceket" geliyor. Akıllı ceket ne zaman piyasada olacak? Fiyatı ne olacak. Tüm bu soruların cevabı haberimizde!
 • Amazonun Yapay Zekası Alexanın Beklemediği Soru!

  Amazon’un Yapay Zekası Alexa’nın Beklemediği Soru!

  Amazon'nun yapay zekaya sahip asistanı Alexa hiç beklemediği bir soruyla karşı karşıya kaldı. Soruya cevap veremeyip kendisini kapattı. İşte ayrıntılar...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama