Mozilla Firefox, Sanal Gerçekliğe Kavuşuyor

Mozilla, yalnızca Oculus Rift için yayımlanan sanal gerçeklik API’larını Firefox’un ileri sürümlerine dahil edecek. Detaylar haberimizde...
27 Ocak 2015 15:59
Mozilla Firefox, Sanal Gerçekliğe Kavuşuyor
Oculus VR’ın sanal gözlüğü Oculus Rift, Kickstarter’da ilk olarak boy gösterdiğinde, teknoloji dünyasının alaycı tavırlarına maruz kalmıştı. Ne yapıp edip Kickstarter’da 2,3 milyon $’ı toplayan Oculus VR, ilk sanal gözlüğü Oculus Rift’in prototipini tanıttığında, Mozilla’nın da aralarında bulunduğu birçok yazılım şirketinin dikkatini çekti ve basının da bu konsepti ciddiye almasını sağladı.
 
2015 yılına Facebook bünyesine dahil ve 2,3 milyar değerinde dev bir şirket olarak giren Oculus VR, Microsoft, Samsung ve Sony gibi sektör öncülerinin imrendiği bir konumda. Saydığımız şirketlerinin hepsi de, Oculus Rift’e benzerlik gösteren teknolojiler hazırlamaktalar.
 
Sinema ve Sosyal ağ tecrübemizi değişikliğe uğratması beklenen sanal gerçeklik akımı, web tarama alışkanlıklarımızı da değiştirecek. Mozilla’nın Firefox için geliştirdiği WebVR uygulaması da bu konseptin öncülerinden biri olacak. WebVR’ın sanal gözlüklü JavaScript performansının orijinal tarayıcı arayüzünde yaşanan hızlara oldukça yaklaştığını belirten yetkililer, Firefox’un bu ortamdaki geleceğinden son derece umutlular.
technolabs
Etiketler : Browser , Firefox , Mozilla , Oculus Rift
405970
Bu haberler ilginizi çekebilir