Motorola: "Samsung Liderliği Kaybedebilir!"

Motorola yöneticisi Rick Osterloh yaptığı açıklamalarla tartışmalara neden olacak. Osterloh'a göre Samsung, akıllı telefon pazarındaki lider pozisyonunu kaybedebilir.
09 Şubat 2015 17:08
Motorola: "Samsung Liderliği Kaybedebilir!"
Lenovo tarafından satın alınan Motorola, geçtiğimiz çeyrekte önemli bir satış artışına imza atarak moral buldu. 10 milyonluk akıllı telefon satışını aşan şirket 2013 yılının aynı dönemine göre de yüzde %118'lik bir artış yaşadı. Olumluya dönen ivme şirkete güven aşılmış görünüyor.
 
Samsung, Nokia ve Blackberry gibi olabilir
 
Geleceğe yönelik beklentiler ise akıllı telefon pazarında liderliğe yönelik. Şirket COO'su Rick Osterloh'un açıklamaları ise tartışma yaratacak türden. Yöneticiye göre, bugün akıllı telefon pazarının lideri konumundaki Samsung, gelecekte eski günlerin Nokia'sı ve Blackberry'si gibi bu konumunu kaybedebilir. 
 
7 yılda bir tepedeki marka değişir
 
Konu hakkında Forbes'e açıklamalarda bulunan Rick Osterloh, her 7 yılda bir akıllı telefon pazarının tepesindeki markanın değiştiğini belirtti. Bu döngülerden birinin yaşandığını belirten yönetici, insanların üst sınıf özellikler için üst sınıf telefonlara 600 dolar ödemek zorunda olmadıklarını anlamaya başladıklarını belirtti. Bakalım Osterloh'un öngörüleri yakın gelecekte gerçekleşecek mi?
shiftdelete
Etiketler : BlackBerry , Motorola , Nokia , Samsung
527777
Bu haberler ilginizi çekebilir