Moto G5 Plus'ın Özellikleri Göründü!

MWC 2017'de tanıtılması beklenen Moto G5 Plus'a ait özellikler internete sızdırıldı.
08 Şubat 2017 16:03
Moto G5 Plusın Özellikleri Göründü!
Reddit'te ortaya çıkan bir gönderideki iddialara göre, Google+ Moto G4 topluluğuna üye olan biri Moto G5 Plus'ı eline geçirmeyi başarmış fakat cihaz hakkında çok fazla bilgi vermemeyi seçmiş gibi görünüyor. Fotoğrafta gördüğünüz cihazın da Moto G5 Plus'a ait olduğu iddia ediliyor.
 
Sızıntının kaynağı Google+ oldu!
 
Bahsi geçen kişi cihazda FM Radyo ile dijital tv gibi özelliklerin bulunduğunu ve cihazın artık nano-SIM kullanacağını belirtmiş. Ayrıca 5.2 inçlik ekrana, 12 MP'lik "Rapid Focus" kameraya, parmak izi okuyucuya, NFC desteğine ve son olarak da TurboPower destekli 3.000mAh bataryaya sahip olacağı da söylentiler arasında.
 
 
Peki Motorola neden G5 Plus modelinde 5.5 inçlik ekran kullanmadı? Bunun yanıtı aslında çok basit. Çünkü firmanın bir diğer cihazı Moto Z Play, Moto G5 Plus ile tamamen aynı özelliklere sahip ve 5.5 inçlik ekran ile geliyor. Doğal olarak da Motorola'nın birebir aynı özelliklerde iki farklı cihazı aynı anda piyasaya sürmesi çok da mantıklı olmayacaktır.
 
Zira firma bu durumda kendi kendine bir rekabet içerisine girecek ve zarara uğrayacak. Bu durumun önüne geçmek için de ekran boyutunda bir değişikliğe gidilmiş denebilir.
 
shiftdelete
21528
Bu haberler ilginizi çekebilir