Moto G ve Moto X'in satışına yasak geldi

Motorola'nın telefonları Moto G ve Moto X'in satışına yasak geldi. Halihazırda piyasada bulunan üst seviye iki telefon da patent ihlali gerekçesiyle Almanya'da yasaklandı.
11 Temmuz 2014 23:25
Moto G ve Moto Xin satışına yasak geldi
Bir süre önce el değiştiren ve Google'dan Lenovo'nun kontrolüne giren Motorola'nın yeni telefonları Moto G ve Moto X'in Almanya'dan gelen mahkeme kararıyla satışı ülke genelinde yasaklandı. Avrupa'nın en önemli pazarlarından biri olan Almanya'da faaliyet gösteren LPKF'nin Motorola'ya açtığı patent davasının sonuçlanmasıyla söz konusu kararın alındığı belirtildi. 
 
Davaya konu olan patent ise Motorola'nın LPKF'ye ait olan ve cihazlarında kullandığı anten patentleri...
 
Motorola'nın davayı kaybetmesi sadece cihazlarının satışının durdurulması manasına da gelmiyor. Aynı zamanda şirket henüz açıklanmayan bi bedeli LPKF'ye ödemeyi kabul ederken, diğer yandan da ülkeden telefonlarını geri toplayacak.
hurriyet
Etiketler : Lenovo , Moto G , Moto X , Motorola
106500
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!
    Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
  • Google Jamboard Satışa Çıkıyor!Google Jamboard Satışa Çıkıyor!
    Google'ın 55 inç ekrana sahip yeni dijital tahtası Google Jamboard satışa sunuldu. İşte Google Jamboard'ın fiyatı ve hakkındaki tüm…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama