• Anasayfa
  • Oyun
  • Minecraft'ın Yapımcısından Yeni Oyun: Cobalt

Minecraft'ın Yapımcısından Yeni Oyun: Cobalt

Minecraft'ın yapımcısı Mojang'ın Microsoft bünyesindeki ilk oyunu çok kısa bir süre sonra çıkıyor. Cobalt adındaki oyunun tanıtım videosu ve detayları haberimizde...
16 Ocak 2016 16:19
Minecraftın Yapımcısından Yeni Oyun: Cobalt
2011 yılında Minecraft ile büyük bir başarı elde eden ardından da Microsoft gibi dev bir ismin bünyesine dahil olan oyun yapımcısı Mojang, bir süredir yeni oyunu Cobalt üzerinde çalışmaktaydı.
 
Aslında geçtiğimiz sene piyasaya çıkması beklenen oyun, çeşitli sebepler nedeni ile bu yıla ertelenmişti. Minecraft'ta elde edilen başarının ardından Mojang bir de Microsoft bünyesine dahil olunca, oyun dünyası son derece sağlam, hatta Minecraft'ı unutturacak işler bekliyordu Mojang cephesinden.
 
Ancak yeni oyun Cobalt, beklediğimiz türde oyunlardan oldukça farklı. Daha çok bir mini oyunu andıran Cobalt, Xbox 360, Xbox One ve Steam platformları için 2 Şubat tarihinde resmi olarak satışa çıkacak. 19,99 dolarlık fiyatı ile Cobalt'ın nasıl bir başarı getireceği ise merak konusu.
 

 
Bu arada Cobalt'ın ''Steam Workshop'' desteği de sunacak. Bu da şu anlama geliyor; oyun içinde kendi bölümlerinizi yaratabilir ve yarattığınız bu bölümleri başka oyuncular ile de paylaşabilirsiniz. İşin içinde Steam'in olması, paylaştığınız bölümün dünya genelinde kullanıma sunulması anlamına geliyor. Yani bir bağlamda ''Cobalt master'' olabilirsiniz.
webtekno
Etiketler : Cobalt , Microsoft , Minecraft , Mojang , Oyun
28517
Bu haberler ilginizi çekebilir