Microsoft'un patronu işinden oldu!

Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer emekliye ayrıldı. Ballmer'ın sonunun ise Nokia'nın alımı olduğu gün yüzüne çıktı.
06 Mart 2014 16:00
Microsoftun patronu işinden oldu!
Yaklaşık 10 yıl boyunca Microsoft'u yöneten ve pek çok önemli işe imza atan Steve Ballmer'ın en büyük isteklerinden biri Nokia'nın telefon bölümünü ve şirketin harita uygulaması Nokia HERE'i Microsoft'un satın almasıydı.
 
Bloomberg Businessweek'in haberine göre geçen haziran ayında Nokia alımıyla ilgili sert tartışmalar yaşandı. Microsoft'un yönetim kurulu Nokia alımına sıcak bakmazken Ballmer ise Nokia konusunda oldukça ısrarcıydı ve tartışmalar öyle hararetlendi ki tartışmanın yapıldığı toplantı odasının dışına bile Ballmer'ın sesleri yayılmaya başladı.
 
Nihayetinde yönetim kurulu Ballmer'ın ısrarı neticesinde Nokia'yı 7.2 milyar dolara bünyesine katma kararı aldı. Ancak her ne kadar Ballmer istediğini alsa da Nokia alımı ertesi artık hiçbir şey eskisi gibi değildi. Yönetim kurulu Bellmer'ı karşı soğuk bir tavır sergilemeye ve Ballmer'ı emekliye ayırmak için baskı kurmaya başladı.
 
Microsoft'un efsane ismi Bill Gates'in de Ballmer için herhangi bir adım atmaması neticesinde çok geçmeden Ballmer görevini bırakmak zorunda kaldı ve emekliye ayrıldı.
hurriyet
Etiketler : Bill Gates , CEO , Microsoft , Nokia
540846
Bu haberler ilginizi çekebilir