Microsoft'un patronu işinden oldu!

Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer emekliye ayrıldı. Ballmer'ın sonunun ise Nokia'nın alımı olduğu gün yüzüne çıktı.
06 Mart 2014 16:00
Microsoftun patronu işinden oldu!
Yaklaşık 10 yıl boyunca Microsoft'u yöneten ve pek çok önemli işe imza atan Steve Ballmer'ın en büyük isteklerinden biri Nokia'nın telefon bölümünü ve şirketin harita uygulaması Nokia HERE'i Microsoft'un satın almasıydı.
 
Bloomberg Businessweek'in haberine göre geçen haziran ayında Nokia alımıyla ilgili sert tartışmalar yaşandı. Microsoft'un yönetim kurulu Nokia alımına sıcak bakmazken Ballmer ise Nokia konusunda oldukça ısrarcıydı ve tartışmalar öyle hararetlendi ki tartışmanın yapıldığı toplantı odasının dışına bile Ballmer'ın sesleri yayılmaya başladı.
 
Nihayetinde yönetim kurulu Ballmer'ın ısrarı neticesinde Nokia'yı 7.2 milyar dolara bünyesine katma kararı aldı. Ancak her ne kadar Ballmer istediğini alsa da Nokia alımı ertesi artık hiçbir şey eskisi gibi değildi. Yönetim kurulu Bellmer'ı karşı soğuk bir tavır sergilemeye ve Ballmer'ı emekliye ayırmak için baskı kurmaya başladı.
 
Microsoft'un efsane ismi Bill Gates'in de Ballmer için herhangi bir adım atmaması neticesinde çok geçmeden Ballmer görevini bırakmak zorunda kaldı ve emekliye ayrıldı.
hurriyet
Etiketler : Bill Gates , CEO , Microsoft , Nokia
916186
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama