Microsoft’tan Yeni Dizüstü Bilgisayar: Surface Book

Microsoft, sürpriz bir şekilde yeni 13.5 inçlik, Skyline CPU ve Nvidia GPU kullanan Surface Book dizüstü bilgisayarlarını duyurdu. İşte Surface Book özellikleri.
07 Ekim 2015 23:34
Microsofttan Yeni Dizüstü Bilgisayar: Surface Book
New York’taki Windows 10 etkinliğinde Microsoft, Surface Pro tabletlerinin dördüncü jenerasyonunu duyurmuştu. Şimdi ise adeta şapkadan tavşan çıkarırcasına bizlere Surface Book dizüstü bilgisayarlarını sunan Microsoft, cihazlarını “dünyanın en güçlü ince bilgisayarı” olarak tanımlıyor. Hatta 13 inç dizüstü bilgisayar sınıfının en hızlısı olduğunu da iddia ediyor.
 
 
 
Microsoft Surface Book özellikleri
 
3000x2000 çözünürlükte, 267 ppi piksel yoğunluğuna sahip Suface’in ekranı Gorilla Glass ile güçlendirilmiş. PixelSense özelliğine sahip cihaz, dokunmatik ve kalemle çizim imkanını da barındırıyor. Boyutları 312.3 x 232.1 x 13.0-22.8 mm olan bilgisayarın ağırlığı ise 1576 gram. Bu da onu piyasadaki diğer 13 inç rakiplerine göre daha ince ve hafif yapıyor. Microsoft henüz işlemci detaylarını bildirmese de Skylake Core i5 ile Core i7 arasında bir seçim beklenirken, ekran kartı olarak GDDR5 Nvidia Geforce GPU, 16 GB RAM ve 1TB SSD depolama alanı üründe yerini alacak.
 
 
 
 
Arka kamerasının 8 Megapiksel, ön kamerasının 5 Megapiksel olması, WiFi, magnezyum kasa gibi özellikleri Surface Pro 4 tablete benzeyen bilgisayar, Dynamic Fulcrum Hinge özelliğiyle geliyor. Bu da dizüstü bilgisayarın 360 derece açılabilmesini, kendisini bir ek klavye takılmış tablet gibi kullanabilmemizi sağlıyor. Kablolarla klavyenin birbirine olan bağlılığı basılan bir buton ile kesilebiliyor.
 
26 Ekim’den sonra satışlarının başlayacağı Surface Book, 1499 dolardan Amerika için ön siparişe açılmış durumda. Türkiye için çıkış tarihi henüz bilinmiyor.
shiftdelete
325707
Bu haberler ilginizi çekebilir