Microsoft'tan Tarayıcılara Agresif Politika

Microsoft, Edge tarayıcısının kullanımını artırmak için agresif bir politika izliyor. Edge üzerinden yapılan arama sonuçları ve detayları haberimizde...
07 Eylül 2015 11:37
Microsofttan Tarayıcılara Agresif Politika
Internet Explorer, zaman içerisinde diğer tarayıcıların gerisinde kalmış, hatta alay konusu olmuştu. Bu durumu değiştirmek isteyen Microsoft ise Windows 10'la birlikte Edge isimli yeni nesil tarayıcısını kullanıma sunmuştu. 
 
 
Microsoft, diğer tarayıcıları kısıtlıyor!
 
Artık işini şansa bırakmak istemeyen Microsoft, Edge'in daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak için her yolu deniyor! Windows 10'da Bing üzerinden Edge tarayıcısı kullanılarak diğer tarayıcılarla ilgili arama yapıldığında Microsoft, kısıtlı sonuçlar gösteriyor.
 
Örneğin Windows 10'da varsayılan tarayıcı olarak gelen Edge'i beğenmeyip tarayıcı üzerinden Google Chrome veya Mozilla Firefox gibi aramalar yaptığınızda üst kısımda Microsoft'un, Edge tarayıcısını kullanmayı önerdiğini söyleyen koyu renkli bir çubuk çıkıyor. Yanda çıkan "Nedenini Öğren" butonu ise üzerine tıklandığında sadece Edge tarayıcısının indirme sayfasını açıyor.
 
Daha önce bu tarz girişimlerin örneklerini görmüştük. Mesela Google, arama yapıldığı zaman kendi tarayıcısı Google Chrome'u kullanıcılara öneriyordu. 
 
Mozilla CEO'su Chris Beard ise geçtiğimiz günlerde Microsoft'u, Windows 10 üzerinde Mozilla Firefox'u varsayılan tarayıcı yapmayı zorlaştırmakla suçlamıştı.
 
Microsoft'un Edge tarayıcısı için bu tarz agresif bir politika izlemesi tepkiye yol açabilir. Bu arada bahsettiğimiz durumun ABD'li kullanıcılar tarafından fark edildiğini, tüm Windows 10 kullanıcılarını kapsamadığını belirtelim. Microsoft, yakında bu hamlesini diğer ülkelerde de deneyebilir.
shiftdelete
653515
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
 • Microsofttan Chrome OSa Rakib!

  Microsoft'tan Chrome OS'a Rakib!

  Microsoft, Google Chrome OS'a rakip Windows 10 Cloud işletim sistemi çıkarmayı planlıyor. İşte Windows 10 Cloud hakkındaki ilk bilgiler...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama