Microsoft'ta şok istifa

Microsoft'ta bir şok istifa daha... Tam 25 yılını Microsoft'ta geçiren çok önemli bir isim daha, şirkete veda etti. İşte o isim...
02 Nisan 2014 13:44
Microsoftta şok istifa
Teknoloji devi Microsoft ardı ardına tecrübeli isimlerini kaybetmeye devam ediyor. Bu kez firmayı terk edeceğini açıklayan ise, 25 yıldır firma bünyesinde çalışan bir isim. Office bölümünün ardındaki önemli güçlerden biri olan ve Windows 8'in gelişiminde de büyük katkıda bulunan Antoine Leblond, takım çalışanlarına gönderdiği bir e-posta ile Microsoft'tan ayrıldığını açıkladı.
 
Leblond, e-postada 31 Mart Pazartesi gününün firmadaki son resmi günü olacağını yazıyordu. Ayrıca 31 Mart tarihi, Leblond'un Microsoft'taki 9.000. gününü olma özelliğini taşıyordu. E-posta aracılığı ile, firmada geçirdiği her günün güzel olduğunu ve arkasına baktığında mutlu anlar ve yapılanlar ile duyulan gurur gördüğünü söyleyen Leblond, geride bırakmak zorunda olduğu pek çok şey yüzünden hüzün ile dolduğunu ancak gelecekte görecekleri için de heyecan duyduğunu belirtti.
 
Microsoft'taki zamanının çoğunu Office bölümünde geçiren Leblond, geçtiğimiz beş yıl boyunca da Windows'un yardımcı başkanlarından biri olarak görev almış idi. Steven Sinofsky'nin altında çalışan Leblond, Windows 8'in bulut sistemleri parçası ve Windows Store özelliğinden sorumluydu.
 
Leblond'un, e-postasında çalışacağı bir sonraki firmanın hangisi olacağı söylemedi. Ancak "dışarı çıkma ve Microsoft dışındaki dünyanın neler sunacağını görme vaktim geldi" cümlesi, postanın önemli noktalarından biri olarak göze çarpıyor...
hurriyet
171353
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama