• Anasayfa
 • Yazılım
 • Microsoft, Windows 8.1'i küçük güncellemelerle geçiştirebilir

Microsoft, Windows 8.1'i küçük güncellemelerle geçiştirebilir

Yaklaşık iki yıldır Windows 8 ve 8.1 işletim sistemlerine olan ilgiyi artırmaya çalışan ancak bunda bir türlü başarılı olamayan Microsoft'un Windows 9 ile ilgili çalışmalarını hızlandırmaya başladığı gündeme gelmişti. Son paylaşılan bilgiler de aynı yönde.
04 Ağustos 2014 16:56
Microsoft, Windows 8.1i küçük güncellemelerle geçiştirebilir
Firmaya yakınlığı ile tanınan Mary Jo Foley, Microsoft'un Windows 8.1 için planladığı üç büyük güncelleme stratejisinden vazgeçtiğini ve bundan sonra ağırlığın Windows 9 çalışmalarına kaydırılacağını dile getirdi. 
 
Windows 8.1 ilk büyük güncellemesini Nisan sonlarında almış, ikinci büyük güncelleme için Ağustos ayı, üçüncü büyük güncelleme için ise yıl sonu işaret edilmişti. Ancak ikinci büyük güncelleme küçük değişiklikler içeren bir güncelleme haline gelecek ve Windows 9 çıkana kadar da Windows 8.1 küçük güncellemeler almaya devam edecek.
 
Windows 8.1'e desteğini azaltmaya başlayan Microsoft artan iş gücünü Windows 9 için yönlendirecek. Zira Windows 9 ile tüm işletim sistemlerinin tek çatı altında toplanması planlanıyor ve eskisinden daha fazla çaba sarfetmek gerekecek. Bu sürümde genişletilmiş modern Başlat menüsünün de kullanıcı karşısına çıkacağı belirtiliyor. 
 
Windows 9 için beklenen tarih 2015 yılının ortaları. Bu yıl sonbahar döneminde ise açık önizleme sürümünün indirmeye sunulacağı tahmin ediliyor.  
donanimhaber
915366
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
 • Microsofttan Chrome OSa Rakib!

  Microsoft'tan Chrome OS'a Rakib!

  Microsoft, Google Chrome OS'a rakip Windows 10 Cloud işletim sistemi çıkarmayı planlıyor. İşte Windows 10 Cloud hakkındaki ilk bilgiler...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama