• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft, Windows 10 Kullanacak Oyuncuları Ne Kadar Düşündü?

Microsoft, Windows 10 Kullanacak Oyuncuları Ne Kadar Düşündü?

Microsoft’un son güncellemesi Windows 10 yayınlandı. Peki, bu güncellemeyi kullanacak oyuncular ne kadar düşünüldü ve Windows 10'un oyuncular için ne gibi artıları var? Tüm bu soruların cevabı haberimizde.
30 Temmuz 2015 18:20
Microsoft, Windows 10 Kullanacak Oyuncuları Ne Kadar Düşündü?
Microsoft'un uzun zamandır merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10 çıktı. Peki, Windows 10 diğer işlevlerinin ve artılarının yanı sıra özellikle oyuncular için ne gibi yenilikler sunacak? İşte o yenilikler.
 
Xbox One ve Windows 10 Uyumu!
 
İlk göze çarpan özellik, tüm Xbox One oyunlarını streaming yani yayın aracılığı ile PC'ye aktararak oynama imkanı bulduğumuz Windows 10, oyunculara devrim niteliğinde bir bir yenilik sunuyor. Microsoft özellikle bu hamlesiyle Xbox One satışlarını derinden etkileyecek gibi gözükürken bu sistem Xbox 360 konsolu için de geliştirilme sürecinde.
 
 
Ayrıca sistem PC üzerinden Xbox One oyuncularıyla party chat yapma olanağını da sunarken, platformlar arası arkadaşlarınızla birçok aktivite gerçekleştirmenizi sağlıyor.
 
DirectX 12 için yapılan açıklamalara baktığımızda ise DirectX 11'deki oyun performanslarına göre minimum %30 bir performans artışı olacak. Güç yönetimi odaklı olarak karşımıza çıkacak olan DX 12, cross platform olanağını da oldukça genişletecek. Böylelikle hem Xbox One, hem de PC'de yer alacak olan ortak oyunları daha çok görme fırsatı yakalayacağız.
shiftdelete
800469
Bu haberler ilginizi çekebilir