Microsoft Telefonlar Raflardan Kalkabilir

Nokia'yı satın alarak mobil telefon dünyasına açılan Microsoft'un başı dertte. Patent davaları yüzünden telefonlar raflardan kalkabilir. İşte son durum...
29 Nisan 2015 19:58
Microsoft Telefonlar Raflardan Kalkabilir
Finli mobil devi Nokia'yı satın alan Microsoft'un başı dertte. Şirket, Nokia'yı bünyesine katarak, markanın sahip olduğu ve uğraştığı yasal davalarla karşı karşıya kalmış durumda. Gelen bilgiler Microsoft'un patent ihlali sebebiyle davalı olduğu ve şayet mahkeme aksine karar vermezse Windows Phone'ları ABD'de satamayacağını gösteriyor.
 
InterDigital'in sahip olduğu patentlerin Nokia tarafından izinsiz kullanıldığı söylenirken, Finli ismin bundan tam tamına 4 yıl önce dava edildiği ortaya çıktı. Bir başka deyişle Microsoft, Nokia ile birlikte yasal sorunları da bünyesine kattı.
 
 
Microsoft zor durumda!
 
Patentlere sahip olduğu belirtilen InterDigital'ın aynı zamanda ZTE ve Huawei'yi 2011'de mahkemeye verdiği, kablosuz ağ teknolojileri ile ilgili iki ayrı patent ihlalinden yakındığı not düşülüyor.
 
Şayet 4 yıllık süreç Microsoft'un istediği gibi sonuçlanmaz ve patent ihlali sebebiyle Nokia, yani Microsoft suçlu bulunursa Lumia cihazlar ABD'den kalkabilir. ABD'li marka için en büyük ümit ise bu yasağın sadece dava dönemine kadarki Lumia'ları kapsayabileceği ve yeni neslin satışlarını etkilemeyeceği.
shiftdelete
405262
Bu haberler ilginizi çekebilir