Microsoft, Surface Laptop Tanıttı!

Microsoft, yeni dizüstü bilgisayarı olan Surface Laptop'un detaylarını duyurdu Windows 10 S ile çalışacak olan Surface Laptop'un tüm ayrıntıları haberimizde...
03 Mayıs 2017 21:43
Microsoft, Surface Laptop Tanıttı!
Microsoft, MacBook'a gerçek bir rakip olabilecek Surface Book'u tanıttı. Fakat cihazın ismi Surface Laptop olarak açıklandı.
 
 
Surface Laptop, MacBook'a rakip olabilir mi?
 
Öncelikle Surface Laptop'ın teknik özelliklerinden bahsetmemiz gerek. Cihaz kendisi gibi yeni tanıtılan ve eğitim kurumlarına büyük destek sağlayacağı düşünülen Windows 10 S yüklü şekilde geliyor. Tasarımı oldukça güzel görünüyor ve Surface 2 in 1 gibi farklı amaçlar için kullanılabilen bir cihaz değil.
 
 
 
 
Ekran olarak 13.5 inç PixelSense tercih edilmiş ve platin, şarap rengi, kobalt mavisi ile grafit altın renk seçeneklerine sahip olarak satışa sunulacak.
 
Yaklaşık 1.25 kilogram ağırlığında olacak ürünün arka tarafı 14.47 milimetre ve ön tarafı 9.9 milimetre kalınlığında olacak. Ekranda ise 3.4 milyon piksel 1080p panel kullanıldığı ve 3:2 görüntü oranına sahip olduğu belirtiliyor.
 
 
İşlemci olarak Intel'in i5 ve i7 modelleri tercih edilmiş. Bu da işlem gücü açısından ofis uygulamalarıyla oldukça iyi geçinecek bir seri olacağını gözler önüne seriyor. İşin daha da ilginç noktası batarya ömrünün 14.5 saate kadar çıkabileceği de tanıtım sırasında Microsoft'un tasarım şefi Panos Panay tarafından iddia edildi.
 
Surface Laptop'ın i7 modelinin MacBook'un i7 modelinden daha hızlı çalıştığı da açıklama sırasında Panay'ın ağzından duyuldu. Yani Microsoft bu kez MacBook'a rakip olabilecek bir işletim sistemi ve dizüstü geliştirmiş olabilir mi düşüncesini de akıllara sokmuş oluyor.
 
 
Microsoft, Surface Laptop için bugünden itibaren ön sipariş alınmaya başlanacağını ve 4GB bellek ile 128 GB SSD ile birlikte satılacak i5 modelinin 999 Dolar fiyat etiketi olacağını da belirtti. i7 modelinin ise fiyatı ve ön sipariş tarihi henüz açıklanmadı. Ön siparişlerin ardından ilk teslimatların da 15 Haziran'da yapılacağının altı çizildi.
 
shiftdelete
901544
Bu haberler ilginizi çekebilir