Microsoft Spartan Resmen Tanıtıldı

Microsoft yeni internet tarayıcısı Spartan'ı resmen tanıttı. Bu yeni tarayıcı ile ilgili tüm detaylar haberimizde...
23 Ocak 2015 13:14
Microsoft Spartan Resmen Tanıtıldı
Microsoft'un merakla beklenen yeni web tarayıcısı tanıtıldı. Teknoloji devinin bu akşamki özel etkinliğinde sahne alan yeni tarayıcı, önceki iddiaları doğrulayacak şekilde Spartan olarak adlandırıldı. Spartan'ın Windows 10 işletim sisteminin varsayılan tarayıcısı olarak geleceği açıklandı.
 

 
Notes ve Clippy Tools özellikleri
 
Yeni bir render motoru ile gelen Spartan tarayıcıda sörf deneyimi kolaylaştıracak ve işlevselliği artıracak kullanıcı dostu geliştirmeler bulunuyor. Bunların arasında Notes ve Clipping Tools özellikle dikkat çekiyor. Notes özelliği ile herhangi bir web sitesine ufak notlar iliştirmek mümkün. Bu özellik, çok sayıda web sitesi üzerinde çalışan ve notlar almak isteyen kullanıcılar için oldukça yararlı. OneNote entegrasyonu sağlayan Clippy Tools ise site içeriklerinin kolayca OneNote'a kaydedilmesini sağlıyor.
 
 
Cortana entegrasyonu
 
Spartan tarayıcının dikkat çeken özelliklerinden biri de Cortana entegrasyonu. Spartan kullanıcıları sesli komutlar aracılığıyla Cortana'dan arama yapmasını ve sonuçları listelemesini isteyebilir. Tarayıcı üzerinde çalışmalarını sürdüren Microsoft, başka özelliklerin de bulunduğunu ancak henüz hazır olmadığını belirtti.
tabletpc.com.tr
695257
Bu haberler ilginizi çekebilir