Microsoft Spartan Resmen Tanıtıldı

Microsoft yeni internet tarayıcısı Spartan'ı resmen tanıttı. Bu yeni tarayıcı ile ilgili tüm detaylar haberimizde...
23 Ocak 2015 13:14
Microsoft Spartan Resmen Tanıtıldı
Microsoft'un merakla beklenen yeni web tarayıcısı tanıtıldı. Teknoloji devinin bu akşamki özel etkinliğinde sahne alan yeni tarayıcı, önceki iddiaları doğrulayacak şekilde Spartan olarak adlandırıldı. Spartan'ın Windows 10 işletim sisteminin varsayılan tarayıcısı olarak geleceği açıklandı.
 

 
Notes ve Clippy Tools özellikleri
 
Yeni bir render motoru ile gelen Spartan tarayıcıda sörf deneyimi kolaylaştıracak ve işlevselliği artıracak kullanıcı dostu geliştirmeler bulunuyor. Bunların arasında Notes ve Clipping Tools özellikle dikkat çekiyor. Notes özelliği ile herhangi bir web sitesine ufak notlar iliştirmek mümkün. Bu özellik, çok sayıda web sitesi üzerinde çalışan ve notlar almak isteyen kullanıcılar için oldukça yararlı. OneNote entegrasyonu sağlayan Clippy Tools ise site içeriklerinin kolayca OneNote'a kaydedilmesini sağlıyor.
 
 
Cortana entegrasyonu
 
Spartan tarayıcının dikkat çeken özelliklerinden biri de Cortana entegrasyonu. Spartan kullanıcıları sesli komutlar aracılığıyla Cortana'dan arama yapmasını ve sonuçları listelemesini isteyebilir. Tarayıcı üzerinde çalışmalarını sürdüren Microsoft, başka özelliklerin de bulunduğunu ancak henüz hazır olmadığını belirtti.
tabletpc.com.tr
584889
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!
  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri,…
 • Galaxy S8 Plusın Ekran Ücreti!Galaxy S8 Plus'ın Ekran Ücreti!
  Galaxy S8 Plus'ın ekranı kırıldığı zaman değiştirmenin de bir maliyeti olacak. İşte Galaxy S8 Plus'ın ekran değişim ücreti.
 • Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!
  Xiaomi Mi 6, Çin'de satışa çıktı. Xiaom'nin yeni amiral gemisi Mi 6, satışa çıktığı anda saniyeler içinde tükendi!
 • iPhone 8in Kalıbı Ortaya Çıktı!iPhone 8'in Kalıbı Ortaya Çıktı!
  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızıntılar durmak bilmiyor. Bugün iPhone 8'in kasa kalıbı olduğu iddia edilen yeni bir görüntü ortaya…
 • Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni konsept videosu yayınlandı. Konsept videosunda beyaz iPhone, oldukça güzel görünüyor.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama