• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft, Performansı Geliştiren Windows 10 Oyun Modunu Onayladı!

Microsoft, Performansı Geliştiren Windows 10 Oyun Modunu Onayladı!

Daha önce söylendiği gibi Windows 10, yakında PC oyunları oynarken sistem performansını artıran yeni bir Oyun Modu özelliği içeriyor. Microsoft tarafından bugün onaylandı, ancak nasıl çalıştığının tam açıklaması henüz yapılmadı.
15 Ocak 2017 21:41
Microsoft, Performansı Geliştiren Windows 10 Oyun Modunu Onayladı!
Microsoft, windows 10 için özel olarak geliştirilen Oyun modunu onayladı. Böylelikle Windows 10 kullanıcıları bilgisayarlarını, oyun oynarken daha rahatlıkla optimize edebilecek.
 
Windows 10 kullanıcılarının oyun oynarken sistem performansını arttırarak, oyundaki donma ve takılmaların önüne geçebileceği yeni oyun modunu açıkladı. Yeni modun nasıl çalışacağı hakkında net bir bilgi vermeyen Microsoft yetkilileri, oyuncuların beğenebileceği bir uygulama ile geliyor.
 
Windows 10 için oyun moduna izin çıktı!
 
Xbox'ın baş mühendisi Mike Ybarra'nın yapmış olduğu açıklamaya göre, Windows 10 kullanan bilgisayar kullanıcılarının oyun performansı arttırmaya yönelik bir mod geliştirdiklerini belirtti. Ybarra, Windows 10 oyun moduyla amaçlarının oyun performansını daha iyi optimize etmek olduğunun altını çizdi.
 
 
Ayrıca Ybarra, bu oyun modunun Win32 ve UWP oyunlarını desteklediğini de Twitter'dan yapmış olduğu açıklama ile kamuoyuna duyurdu.
 
Bu mod sayesinde Windows 10 kullanıcıları bilgisayarlarında çok fazla kaynak kullanan hizmetleri, ve uygulamaları oyun sırasında geçici olarak kapatarak sistem performansını iki kat arttırması tahmin ediliyor.
 
shiftdelete
Etiketler : Microsoft , Oyun Modu , Windows 10 , Xbox
482937
Bu haberler ilginizi çekebilir