Microsoft - Nokia birleşmesi resmi olarak tamamlandı

Geçen yılın en ses getiren olaylarından biri Microsoft'un Nokia'nın mobil cihaz bölümünü satın alması olmuştu. Hem ABD sınırları içerisinde hem de diğer ülkelerde rekabeti düzenleme kurumlarının onayını alan Microsoft, bu ay itibariyle Nokia’nın mobil cihazlar bölümünü resmen bünyesine katmış oldu.
26 Nisan 2014 20:57
Microsoft - Nokia birleşmesi resmi olarak tamamlandı
Yeni dönemde Microsoft Mobile olarak adlandırılacak olan mobil cihaz bölümü Finlandiya da ise Microsoft Mobile Oy olarak resmi kayıtlara geçecek. 
 
Nokia'nın eski başkanı Stephen Elop artık Microsoft'un cihaz bölümünden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapacak. Diğer üst seviye yöneticiler de Microsoft’ta çeşitli pozisyonlara atanacak. 
 
Microsoft satın alma kapsamında dünya genelinde 50'den fazla ülkede 130'tan fazla konumda yer alan, akıllı telefonlar, mobil cihazlar ve hizmetlere yönelik tasarım, geliştirme, üretim, pazarlama ve satış konusunda endüstriyel deneyime sahip personeli ve fabrikaları bünyesine alacak. Ayrıca mevcut tüm Nokia ürünlerinin garantisi bundan böyle Microsoft tarafından sağlanacak.
 
Ülkemizde de Nokia oldukça sevilen markalardan birisi. Son dönemde Windows Phone platformunun ülkemizdeki lokomotifi de Nokia Lumia cihazları olmuştu. Windows Phone mağazasında ise 2 bine yakın Türk geliştiricinin uygulaması yer alıyor.
donanimhaber
952905
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama