Microsoft Kulaklık Girişini Küçültüyor!

Microsoft, 3.5 mm kulaklık girişini yarı boyuta sığdırmanın bir yolunu bulmuş.
02 Kasım 2017 20:52
Microsoft Kulaklık Girişini Küçültüyor!
Microsoft 3.5 mm kulaklık girişi için çözüm buldu!
 
Şirket, genişletilmiş giriş haznesi için bir elde ettiği patent ile 3.5 mm girişini tamamen cihaza sığdırmak yerine, sadece girişi kulaklığın kablo ucu kısmına uyacak şekilde genişletmeye karar vermiş. Ayrıca, giriş cihazınızın yan tarafında aynı hizada olacak ve adeta bir pantolon cebi gibi uç kısma göre genişleyecek.
 
 
Bunu yapmak için 3 farklı yol sunuluyor. Birisinde yumuşak esneyebilir zar kullanılırken, bir diğerinde genişleyebilen daha katı katlanır malzemeye yer veriliyor. Son olarak üçüncü yolda girişin iki tarafı ucun takılabilmesi için alan açmak üzere açılıyor. İç taraftaysa bağlantı için elektrik temas noktaları bulunuyor.
 
Şirket özgün bir çözüm geliştirmiş olsa da hangi şirketler bu patenti uygulamaya sokacak merak ediyoruz. Malum şirketin kendisi de mobil pazardan çekilirken diğer oyuncular ise farklı yollar kullanıyor. Hatta artık kablolu yerine kablosuz kulaklıklar öne çıkartılıyor. Cihazda önem verilen konular ise daha büyük bataryalar, ekranlar ve kamera modülleri olarak karşımıza çıkıyor.
 
shiftdelete
148570
Bu haberler ilginizi çekebilir