• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft : iWork'un ücretsiz olması kayda değer bir konu değil

Microsoft : iWork'un ücretsiz olması kayda değer bir konu değil

Apple'ın iOS cihazları için geliştirdiği ve Keynote, Pages, Numbers uygulamalarından oluşan iWork paketini yeni cihazlar için ücretsiz hale getirmesi, kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmıştı.
26 Ekim 2013 15:37
Microsoft : iWorkun ücretsiz olması kayda değer bir konu değil
Kendi Office uygulamasını Windows tabletlere ücretsiz sunmaya başlayan Microsoft'tan bu hamleye yanıt gecikmedi. Microsoft başkan yardımcısı Frank Shaw, Apple'ın gerçeği çarpıtma özelliği sayesinde bu ücretsiz uygulamalara kullanıcıların ve basının olumlu tepki verdiğini iddia etti.  
 
Shaw, Surface müşterilerine sundukları Office setinin dünyanın en popüler ve en güçlü verimlilik uygulaması olduğunu belirtirken, daha az popüler ve daha güçsüz olan iWork setinin ücretsiz olmasının pek bir anlam ifade etmediğini, zaten bu setin ücretinin tablet fiyatlarına dahil edildiğini dile getirdi.
 
Shaw, Surface ve Surface 2 modellerinin iPad 2 ve iPad Air modellerinden daha ucuz olduğunu, hem bulut hem de dahili olarak daha fazla depolama kapasitesi sunduğunu da belirtti. Ayrıca Shaw, Surface modellerinin orijinal Office 2013 versiyonu ile geldiğini ve imitasyon uygulamaların dünyanın geri kalanı ile döküman paylaşamayacağını sözlerine ekledi.  
donanimhaber
Etiketler : Apple , iWork , Microsoft
936497
Bu haberler ilginizi çekebilir