Microsoft, iOS için Remote Desktop uygulamasını yayınladı

Windows 8.1'i yayınlayan Microsoft, iOS platformunda en çok kullanılacak uygulamalardan biri olmaya aday olan Remote Desktop uygulamasını App Store üzerinden iOS kullanıcılarının beğenisine sundu.
19 Ekim 2013 19:41
Microsoft, iOS için Remote Desktop uygulamasını yayınladı

Yayınlanan Remote Desktop uygulaması, kullanıcılara iPhone, iPad ya da iPod Touch'ları üzerinden Windows bilgisayarlarına uzaktan erişim ve kontrol imkanı sunuyor. Remote Desktop Gateway üzerinden erişimin sağlandığı uygulama, Remote Desktop Protokolü ve RemoteFX desteği sayesinde çoklu dokunmatik parmak hareketleriyle bilgisayar kontrolüne imkan sunarken; erişim esnasındaki veri transferini NLA teknolojisi sayesinde en güvenli şekilde koruma altına alıyor. Remote Desktop uygulaması, ayrıca, yüksek kaliteli sıkıştırma ve bantgenişliği kullanımı sayesinde bilgisayardaki video ya da ses dosyalarının rahatlıkla uzaktan erişimine imkan vermekle birlikte; sunumlar için harici monitör ya da projeksiyon cihazlarına kolaylıkla bağlantı sağlıyor.

Microsoft'un ücretsiz olarak kullanıma sunduğu Remote Desktop uygulamasının App Store'daki sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Microsoft Remote Desktop - Microsoft

donanimhaber
Etiketler : iOS , Windows
909884
Bu haberler ilginizi çekebilir