Microsoft Internet Explorer'ın Yerine Spartan Geliyor!

Microsoft, yavaş ve hantal olmasıyla uzun yıllardır eleştirilen Internet Explorer’ı yeni bir tarayıcı ile değiştirmeyi planlıyor. İşte son haberler...
30 Aralık 2014 17:06
Microsoft Internet Explorerın Yerine Spartan Geliyor!
Windows 10 ile birlikte değişmesini beklediğimiz Microsoft ürünleri arasında şirketin emektar tarayıcısı Internet Explorer da bulunuyordu. Internet Explorer’ın 2015 yılı ile birlikte Chrome ve Firefox’a daha fazla benzeyen modern bir görünüme kavuşacağı söyleniyordu. Microsoft’a yakın çevrelerin en son söylemleri ise, bu tarayıcının tarihe karışmak üzere olduğu iddialarını içeriyor.
 
PC ve mobil platformları ortak bir noktada buluşturacağı iddia edilen Windows 10’un Spartan isimli tarayıcısının Chakra JavaScript motoru ve Trident kullanan, WebKit teknolojisine yer vermeyen bir yapıda olacağı söyleniyor.
 
Satya Nadella’nın CEO koltuğunu devralması ile birlikte mobil teknolojilere daha fazla odaklanan Microsoft, Chrome, Firefox ve Opera gibi mobil cihazlara iyi uyum sağlayan bir Spartan uygulaması ile, tarayıcı piyasasında yeniden yükselebilir.
technolabs
445452
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama