Microsoft Internet Explorer'ın Yerine Spartan Geliyor!

Microsoft, yavaş ve hantal olmasıyla uzun yıllardır eleştirilen Internet Explorer’ı yeni bir tarayıcı ile değiştirmeyi planlıyor. İşte son haberler...
30 Aralık 2014 17:06
Microsoft Internet Explorerın Yerine Spartan Geliyor!
Windows 10 ile birlikte değişmesini beklediğimiz Microsoft ürünleri arasında şirketin emektar tarayıcısı Internet Explorer da bulunuyordu. Internet Explorer’ın 2015 yılı ile birlikte Chrome ve Firefox’a daha fazla benzeyen modern bir görünüme kavuşacağı söyleniyordu. Microsoft’a yakın çevrelerin en son söylemleri ise, bu tarayıcının tarihe karışmak üzere olduğu iddialarını içeriyor.
 
PC ve mobil platformları ortak bir noktada buluşturacağı iddia edilen Windows 10’un Spartan isimli tarayıcısının Chakra JavaScript motoru ve Trident kullanan, WebKit teknolojisine yer vermeyen bir yapıda olacağı söyleniyor.
 
Satya Nadella’nın CEO koltuğunu devralması ile birlikte mobil teknolojilere daha fazla odaklanan Microsoft, Chrome, Firefox ve Opera gibi mobil cihazlara iyi uyum sağlayan bir Spartan uygulaması ile, tarayıcı piyasasında yeniden yükselebilir.
technolabs
375009
Bu haberler ilginizi çekebilir