Microsoft HoloLens Ne Kadar Sattı?

Microsoft'un giyilebilir artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens'in binlerce satıldığı ifade edildi. Peki bu satış rakamları yeterli görülüyor mu?
28 Ocak 2017 13:46
Microsoft HoloLens Ne Kadar Sattı?
Microsoft, artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens’in satışlarından oldukça memnun. Peki, binlerce satış Microsoft HoloLens için yeterli mi?
 
Microsoft HoloLens satışlarını yeterli görüyor
 
Microsoft tarafından Aralık ayında sadece belirli ülkelerde satışına başlanan HoloLens artırılmış gerçeklik başlığının, net rakam verilmese de binlerce adetlik satış gerçekleştirdiği ifade ediliyor. Microsoft Store üzerinden 3 bin dolarlık fiyat etiketiyle satışı sunulan HoloLens’in Developer Edition ve Commercial Suite olmak üzere iki farklı seçeneği bulunuyor.
 
İngiltere’de gerçekleştirilen BETT eğitim Teknolojileri konferansında konuşan HoloLens ekibinden Roger Walkden, binlerle ifade edilen satış rakamının Microsoft için yeterli olduğunu açıklamış durumda.
 
 
Walkden, Microsoft HoloLens’in yüksek sayılarda olmadığını ve pahalı olan artırılmış gerçeklik başlığını yüzlerce, binlerce ya da milyonlarca satmaya çalışmadıklarının altını çiziyor. Walkden ayrıca, ürünün satış seviyesinden oldukça memnun olduklarını ve bunun tek ihtiyaçları olduğunu da sözlerine ekliyor.
 
 
Microsoft yetkilisine, Microsoft HoloLens için üretim maliyetleri düştüğünde gelecekteki planların ne olduğu sorulduğundaysa, ürünün henüz ilk versiyonunda olduğu ve sanal gerçeklik pazarının yeni olduğu belirtiliyor. Bir yol haritası olduğu ve bunun takip edildiği söylenirken, HoloLens’in kullanıcıları yolculuklarına çıKarmak için, şirketin ihtiyaç duyduğu tek aygıt olduğu belirtiliyor.
 
shiftdelete
860772
Bu haberler ilginizi çekebilir