Microsoft HoloLens Ne Kadar Sattı?

Microsoft'un giyilebilir artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens'in binlerce satıldığı ifade edildi. Peki bu satış rakamları yeterli görülüyor mu?
28 Ocak 2017 13:46
Microsoft HoloLens Ne Kadar Sattı?
Microsoft, artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens’in satışlarından oldukça memnun. Peki, binlerce satış Microsoft HoloLens için yeterli mi?
 
Microsoft HoloLens satışlarını yeterli görüyor
 
Microsoft tarafından Aralık ayında sadece belirli ülkelerde satışına başlanan HoloLens artırılmış gerçeklik başlığının, net rakam verilmese de binlerce adetlik satış gerçekleştirdiği ifade ediliyor. Microsoft Store üzerinden 3 bin dolarlık fiyat etiketiyle satışı sunulan HoloLens’in Developer Edition ve Commercial Suite olmak üzere iki farklı seçeneği bulunuyor.
 
İngiltere’de gerçekleştirilen BETT eğitim Teknolojileri konferansında konuşan HoloLens ekibinden Roger Walkden, binlerle ifade edilen satış rakamının Microsoft için yeterli olduğunu açıklamış durumda.
 
 
Walkden, Microsoft HoloLens’in yüksek sayılarda olmadığını ve pahalı olan artırılmış gerçeklik başlığını yüzlerce, binlerce ya da milyonlarca satmaya çalışmadıklarının altını çiziyor. Walkden ayrıca, ürünün satış seviyesinden oldukça memnun olduklarını ve bunun tek ihtiyaçları olduğunu da sözlerine ekliyor.
 
 
Microsoft yetkilisine, Microsoft HoloLens için üretim maliyetleri düştüğünde gelecekteki planların ne olduğu sorulduğundaysa, ürünün henüz ilk versiyonunda olduğu ve sanal gerçeklik pazarının yeni olduğu belirtiliyor. Bir yol haritası olduğu ve bunun takip edildiği söylenirken, HoloLens’in kullanıcıları yolculuklarına çıKarmak için, şirketin ihtiyaç duyduğu tek aygıt olduğu belirtiliyor.
 
shiftdelete
16004
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Hepimiz Wi-Fi ağındaki yavaşlıktan çoğu kez şikayet etmişizdir. Yeni proje ile Wi-Fi ağındaki yavaşlık tarihe karışacak. İşte detaylar...
 • Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Geleceğin otomobilleri otonom araçlar hızlı bir şekilde yayılıyor. Nvidia da otonom araç pazarına girmeye başladı ve Bosch ile ortak oldu. Bosch da, Nvidia'nın Drive PX 2 isimli sürücü asistanı platformunu otomobil üreticilerine satacak.
 • Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung, International Forum Design tarafından düzenlenen iF Tasarım Ödülleri'nde 49 ödül aldı. Geçen yıla göre aldığı ödül sayısını artıran Samsung, müthiş başarı elde etti. İşte aldığı ödüller...
 • Oculus İçin Yeni Özellik!

  Oculus İçin Yeni Özellik!

  Facebook'un sanal gerçekli kiti Oculus, yeni Rooms 1.2 ve Facebook Canlı Yayın özelliğini duyurdu. Böylelikle insanlar artık kişisel hesaplarından canlı yayın yapabilecekler.
 • Transformers 5in Fragmanı Yayınlandı!

  Transformers 5'in Fragmanı Yayınlandı!

  Türkiye'de bu yaz vizyona girecek Transformers 5 filminin fragmanı yayınlandı. Filmin fragmanında dünyanın nasıl bir yer haline geldiği görülüyor. Yine heyecan dolu bir film bizleri bekliyor.
 • Googleın 4K Akıllı Tahtası!

  Google’ın 4K Akıllı Tahtası!

  Google'ın 55 inçlik akıllı tahtasının fiyatı belli oldu. Google’ın 4K çözünürlüklü akıllı tahtası Jamboard Mayıs ayında kullanıcıların hizmetine sunulacak!
 • Akıllı Ceket Geliyor!

  Akıllı Ceket Geliyor!

  Levi's ve Google'dan ortak yapım "akıllı ceket" geliyor. Akıllı ceket ne zaman piyasada olacak? Fiyatı ne olacak. Tüm bu soruların cevabı haberimizde!
 • Amazonun Yapay Zekası Alexanın Beklemediği Soru!

  Amazon’un Yapay Zekası Alexa’nın Beklemediği Soru!

  Amazon'nun yapay zekaya sahip asistanı Alexa hiç beklemediği bir soruyla karşı karşıya kaldı. Soruya cevap veremeyip kendisini kapattı. İşte ayrıntılar...
En Çok Okunan Haberler
 • Kırmızı iPhone 7ye Talep Yağdı!Kırmızı iPhone 7'ye Talep Yağdı!
  Apple'ın yeni satışa sunduğu kırmızı iPhone 7'ye talep yağdı. Ön kayıt rakamları kırmızı iPhone 7'nin çok satacağının şimdiden…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama