Microsoft HoloLens Ne Kadar Sattı?

Microsoft'un giyilebilir artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens'in binlerce satıldığı ifade edildi. Peki bu satış rakamları yeterli görülüyor mu?
28 Ocak 2017 13:46
Microsoft HoloLens Ne Kadar Sattı?
Microsoft, artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens’in satışlarından oldukça memnun. Peki, binlerce satış Microsoft HoloLens için yeterli mi?
 
Microsoft HoloLens satışlarını yeterli görüyor
 
Microsoft tarafından Aralık ayında sadece belirli ülkelerde satışına başlanan HoloLens artırılmış gerçeklik başlığının, net rakam verilmese de binlerce adetlik satış gerçekleştirdiği ifade ediliyor. Microsoft Store üzerinden 3 bin dolarlık fiyat etiketiyle satışı sunulan HoloLens’in Developer Edition ve Commercial Suite olmak üzere iki farklı seçeneği bulunuyor.
 
İngiltere’de gerçekleştirilen BETT eğitim Teknolojileri konferansında konuşan HoloLens ekibinden Roger Walkden, binlerle ifade edilen satış rakamının Microsoft için yeterli olduğunu açıklamış durumda.
 
 
Walkden, Microsoft HoloLens’in yüksek sayılarda olmadığını ve pahalı olan artırılmış gerçeklik başlığını yüzlerce, binlerce ya da milyonlarca satmaya çalışmadıklarının altını çiziyor. Walkden ayrıca, ürünün satış seviyesinden oldukça memnun olduklarını ve bunun tek ihtiyaçları olduğunu da sözlerine ekliyor.
 
 
Microsoft yetkilisine, Microsoft HoloLens için üretim maliyetleri düştüğünde gelecekteki planların ne olduğu sorulduğundaysa, ürünün henüz ilk versiyonunda olduğu ve sanal gerçeklik pazarının yeni olduğu belirtiliyor. Bir yol haritası olduğu ve bunun takip edildiği söylenirken, HoloLens’in kullanıcıları yolculuklarına çıKarmak için, şirketin ihtiyaç duyduğu tek aygıt olduğu belirtiliyor.
 
shiftdelete
54101
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Telefonlara Süper Hızlı İnternet!

  Telefonlar'a Süper Hızlı İnternet!

  5G teknolojisine daha geçmeden mobil cihazlarda internet hızı artacak. Qualcomm'un yeni LTE modemi Snapdragon X20, mobil cihazların indirme hızını 1,2Gbps'e çıkarıyor.
 • Apple Park Ne Zaman Açılacak?

  Apple Park Ne Zaman Açılacak?

  Steve Jobs'ın en büyük projelerinden biri olan ve merakla beklenen Apple Park ne zaman açılacak? Apple Park'ın açılmasıyla çalışanlar Apple Park'a taşınacak.
 • Snapchat Gözlükleri Piyasaya Çıkıyor!

  Snapchat Gözlükleri Piyasaya Çıkıyor!

  10 saniyelik video kaydı yapabilen Snapchat'in Spectaceles akıllı gözlükleri satışa çıktı. Detaylar haberimizde...
 • Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google'dan dev proje. Google, kırsal bölgelerde ve internet erişiminin kısıtlı oldu yerlerde innterne erişimi sağlamak için dev bir adım attı.
 • En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  Ferrari'nin en hızlı ve en güçlü otomobili piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 0-100 km'yi 2.9'de katedecek olan 812 Superfast, Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtılacak.
 • Asusun Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus sanal gerçeklik gözlüğünde bir çığır açacağa benziyor. Asus, diğer sanal gerçeklik gözlüğü üreticilerinden farklı bir ürünle meraklılarının karşısına çıkacak. Ayrıntıları haberimizde...
 • Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home ile neler yapılabilir? Sizin sadece bir sözünüzle evinizin ihtiyacı olan siparişlerini veren biri olsa hiç fena olmazdı değil mi? Google Home bunu yapacak desek!
 • Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple'ın geliştirici odaklı pek çok yeniliği tanıttığı WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinin bu yılki tarihi belli oldu!
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plus Detaylandı!Galaxy S8 Plus Detaylandı!
  Samsung'un 1 ay sonra resmi olarak tanıtması beklenen telefonu Galaxy S8 Plus hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Evan Blass Twitter'dan…
 • iPhonenun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?iPhone’nun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?
  iPhone kamerasının her zaman istediğiniz yerden başlamasını ister misiniz? Örneğin kamerayı açtığınızda hep video modunda ya da kare modunda…
 • 32 GBlık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?32 GB'lık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?
  Apple'ın, onuncu yıla özel çıkaracağı iPhone'larda devrim gibi yeniliklere gideceği iddia ediliyor. Yeni gelen bilgiler ise saklama alanı ile ilgili.…
 • Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!
  Mobil Dünya Kongresi yaklaştıkça firmaların tanıtım yapacağı ürünlerde netleşmeye başladı. Sony de MWC 2017'de Xperia X 2017 tanıtacağı iddia…
 • iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?
  Apple, yeni amiral gemisini bu yıl tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni iPhone'un ismi ile ilgili de bir çok iddia ortaya atıldı. Peki iPhone'un 10. yıl ismi…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama