• Anasayfa
 • İnternet
 • Microsoft, Hacker'lara Karşı Windows'u Daha Güçlü Hale Getiriyor!

Microsoft, Hacker'lara Karşı Windows'u Daha Güçlü Hale Getiriyor!

Microsoft, önceki sürümlerden daha güvenli hale getirmek için Windows'un en yeni sürümünü güçlendirdi. Böylelikle Microsoft, güvenliği en yüksek seviyeye çıkarmakta kararlı olduğunu gösterdi!
22 Ocak 2017 22:57
Microsoft, Hackerlara Karşı Windowsu Daha Güçlü Hale Getiriyor!
Microsoft, önceki sürümlerden daha güvenli hale getirmek için Windows'un en yeni sürümünü güçlendirdi, ancak bu korumalar sadece onlar için yüksek bir fiyat ödemeye istekli olanlara sunulacak. Microsoft'un Windows Defender ATP Araştırma Ekibi'nden Matt Oh ve Elia Florio, Windows 10 yıldönümü güncellemesi, çekirdek Windows bileşenleri ve Microsoft Edge tarayıcılarında müşterileri, güvenlik açıkları için tüm korumalardan yararlanmaya yardımcı olan birçok teknik geliştirdi.
 
 
Zero-Day, güvenlik açıkları olarak da bilinen tanımlanamayan güvenlik açıklarına karşı özellikle önemlidir, özellikle devletler için çalışanlar tarafından veri çalmak için kullanılan güçlü bir araçtır. Tek bir güvenlik açığına odaklanmak yerine, Microsoft, Oh ve Florio'nun açıkladığı yararlanma sınıflarına karşı hafifletme tekniklerine odaklanıyor. Sonuç olarak, bu hafifletme teknikleri, gelecek Zero-Day istismarlarına açık olan saldırı yüzeylerini önemli ölçüde azalttı diye açıklandı. 
 
 
En etkili koruma için, müşteriler Windows Defender ATP'ye kaydolmalı, Oh ve Florio'nun önerileri yalnızca Windows Enterprise E5 kullanıcılarına sunulan bir hizmettir. Microsoft, 2002'de güvenilir bilgi işlem girişimi başlattığında, tüm Windows sürümlerini eşit derecede güvenli hale getirdiğini söyledi. 
 
Bununla birlikte, yeni Windows 10 yıldönümü güncellemesindeki güvenlik gelişmeleri tüketicilere de faydalı. Malwarebytes'in kıdemli güvenlik araştırmacısı Jerome Segura, Bu kullanıcılar için harika bir haber dedi. 
 
Microsoft, Windows çekirdeğini sağlamlaştırmada iyi ilerleme kaydederken, diğer alanlarda da işletim sisteminin güvenliğini artırabilir. Bu alanlardan bir tanesi üçüncü taraf uygulamalar ve bileşenleri. Microsoft, işletim sisteminin güvende olmasını sağlamaya çalışırken, Flash, Java ve diğer yazılımlara hala bağımlı olacak. Sistemin güvenliği, tüm parçalara bağlı olacak. Yani isterse en güvenli Windows sürümüne sahip olun, eski sürüm bir Flash eklentiniz varsa, bilgisayarınıza yine de virüs bulaştırabilirsiniz. 
 
teknolojioku
979110
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Hacerların Tuzağına Düşmeyin!

  Hacerların Tuzağına Düşmeyin!

  Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen bu tuğa karşı dikkatli olun!
 • Donald Trumpın İnternet Sitesi hacklendi!

  Donald Trump'ın İnternet Sitesi hacklendi!

  Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın internet sitesi hacklendi. Hacker siteye oldukça dikkat çekici bir mesaj bıraktı.
 • 5G Ağı Tanıtıldı!

  5G Ağı Tanıtıldı!

  Ericsson, mevcut ağların sorunsuz bir şekilde yeni nesil ağa dönüşmesine yardımcı olacak 5G ağ platformunu sunan ilk şirket oldu.
 • Adil Kullanım Kotası Ne Zaman Kalkıyor

  Adil Kullanım Kotası Ne Zaman Kalkıyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, milyonlarca kişinin beklediği Adil Kullanım Kotası sorunuyla ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar...
 • BKM Express Uygulaması Yenilendi!

  BKM Express Uygulaması Yenilendi!

  BKM Express uygulaması iOS ve Android işletim sistemleri için güncellendi.
 • YouTubetan Yeni Özellik!

  YouTube'tan Yeni Özellik!

  YouTube, yeni yayınlanan güncellemesi nasıl kullanılacak? Detaylar haberimizde...
 • 5G Türkiyede Ne Zaman Olacak?

  5G Türkiye'de Ne Zaman Olacak?

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dünyayla eş zamanlı olarak 5G teknolojisine geçiş yapmayı planladıklarını belirterek tahmini tarihi açıkladı. İşte haberin detayları...
 • Microsoft, Hackerlara Karşı Windowsu Daha Güçlü Hale Getiriyor!

  Microsoft, Hacker'lara Karşı Windows'u Daha Güçlü Hale Getiriyor!

  Microsoft, önceki sürümlerden daha güvenli hale getirmek için Windows'un en yeni sürümünü güçlendirdi. Böylelikle Microsoft, güvenliği en yüksek seviyeye çıkarmakta kararlı olduğunu gösterdi!
En Çok Okunan Haberler
 • İşte HTC U Ultra Fiyatı!İşte HTC U Ultra Fiyatı!
  HTC U Ultra'nın fiyatı belli oldu. HTC U Ultra 1 Mart'tan itibaren raflardaki yerini alacak. Yalnız HTC'nin yeni telefonunun fiyatı oldukça yüksek…
 • Huawei Watch 2nin Görüntüleri Sızdı!Huawei Watch 2'nin Görüntüleri Sızdı!
  Huawei'nin yeni akıllı saati Huawei Watch 2'nin görselleri sızdırıldı. Görünüşe bakılırsa Huawei akıllı saat pazarında adından söz…
 • Hacerların Tuzağına Düşmeyin!Hacerların Tuzağına Düşmeyin!
  Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama