Microsoft Edge Play Store'a Geldi!

Microsoft'un internet tarayıcısı Edge Play Store'daki yeri aldı. İşte Edge ilgili detaylar...
13 Ekim 2017 00:10
Microsoft Edge Play Storea Geldi!
Microsoft, Windows 10 ile birlikte hayatımıza giren ve IE’ın yerini alan Edge internet tarayıcısının kullanımını yaygınlaştırmak için uygulamayı Android ve iOS cihazlar ile buluşturacağını geçtiğimiz ay duyurmuştu.
 
Tarayıcı için testlerine ilk olarak iOS’ta başlayan ve sınırlı sayıda kullanıcıya bu şansı sunan Microsoft, Android kullanıcıları için Edge internet tarayıcısının önizleme sürümünü nihayet Play Store‘da yayınladı.
 
Android için Microsoft Edge yayınlandı! 
 
Önizleme sürümü olmasına rağmen Play Store’da herkesin kullanımına sunulan Edge, EdgeHTML tarayıcı motorunun aksine Google tarafından geliştirilen Blink‘i kullanıyor.
 
Bu nedenle Chrome ile oldukça benzer bir performans sergilemesi beklenilen tarayıcı ilk testlerde Chrome’u geride bırakırken, bu durumun final sürümünde değişebileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor.
 
 
 
 
Tasarımsal anlamda incelediğimizde Edge ile Chrome’un karışımı gibi görünen internet tarayıcısı, başlangıç sayfasında bir arama çubuğuna ve sık ziyaret edilen sayfalara yer veriyor.
 
Tarayıcının en iyi performansı sergilemesi için böyle bir karar aldıklarını belirten Microsoft yetkilileri, kullanıcılara PC’den mobil cihazlara geçişte kullanıma devam etme ve otomatik senkronizasyon gibi kesintisiz bir kullanım deneyimini hedefleyen imkanlar sunduklarını ifade ediyor.
 
Tarayıcının mobil cihazlarda nasıl bir ilerleme sağlayacağını zamanla göreceğiz. Ancak, Edge’i günlük hayatta bilgisayar üzerinde kullananlar için verileri otomatik olarak senkronize edebilmek oldukça yararlı olacaktır.
 
shiftdelete
335578
Bu haberler ilginizi çekebilir