Mate 10, iPhone 8'i Geçecek!

Huawei'nin yeni amiral gemisi Mate 10, çerçevesiz ekran ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Ayrıca Huawei, Mate 10'un iPhone 8'i geçeceğini iddia etti.
28 Temmuz 2017 15:42
Mate 10, iPhone 8i Geçecek!
Huawei'nin yeni amiral gemisi phablet sınıfı telefonu olacak olan Huawei Mate 10, ekran kasa oranı ile ön plana çıkacak. Yeni nesil akıllı telefonların akımı olan yüksek ekran kasa oranı özelliğinden Mate 10 da etkilenecek. Mate 10 için en büyük iddia ise şirketin tepesinden geldi! 
 
Huawei Mate 10 ön yüzü tamamen ekrandan oluşacak!
 
Richard Yu, Huawei Mate 10 modelinin, akıllı telefon dünyasındaki 10. yılına giren iPhone'un yeni modelinden çok daha güçlü olacağını iddia etti. Olası bir iPhone 8 ile kendi telefonlarını kıyaslayan Yu, Mate 10'un çok daha uzun pil ömrü, çerçevesiz tam ekran tasarımı, çok daha hızlı şarj desteği, Leica ile geliştirilen fotoğraf yetenekleri ve daha pek çok özelliği ile çok daha iyi bir deneyim sunacağını ifade etti. 
 
Şirket CEO'su Richard Yu ile yapılan bir röportaj ile birlikte Mate 10'nun belli başlı özellikleri ortaya çıktı. 2017 sonuna damga vurması beklenen cihaz neredeyse hiç çerçeve barındırmayacak. CEO'nun ifadesine göre tamamen ekrandan oluşacak olan Mate 10, yepyeni bir trend oluşturacak.
 
 
 
 
Çerçevesiz Mate 10 dedikoduları aslında Temmuz ayının başları itibariyle başlamıştı. Cihazın işlemci olarak yeni geliştirilen Kirin 970'ten gücünü alacağını ilk konuşulan konular arasındaydı. Yu bu bilgiyi doğrulamazken, daha fazla batarya gücü üzerinde çalıştıklarını belirtti.
 
Kendisinin verdiği sözler sadece ekranla sınırlı değil. Daha uzun pil süresinin yanı sıra, daha hızlı şarj olabilecek olan Huawei Mate 10, fotoğraf çekme yetenekleri söz konusu olduğunda Apple'ın yeni iPhone'u ile yarışacak. Eh, şirket CEO'su doğrulamasa da, bu özellikler yepyeni bir işlemcinin en büyük habercisi.
 
Mate 9 zaten kamera tarafında herkesin sevgilisi olmuşken, Yu'nun bu sözleri üzerine insan heyecanlanmadan edemiyor.
 
shiftdelete
230661
Bu haberler ilginizi çekebilir