macOS Sierra Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Apple, WWDC 16 etkinliğinde Macbook cihazlarının yeni işletim sistemi olan macOS Sierra'yı tanıttı. İşte macOS Sierra ile gelecek yenilikler ve macOS Sierra çıkış tarihi...
14 Haziran 2016 16:13
macOS Sierra Özellikleri ve Çıkış Tarihi
Apple, WWDC 2016 etkinliğinde bekleneni gerçekleştirerek Mac OS X işletim sisteminde isim değişikliğine gitti ve macOS Sierra'yı tanıttı.
 
Peki, macOS Sierra güncellemesi ile gelen yenilikler neler? macOS Sierra ne zaman kullanıcılara sunulacak?
 
 
macOS Sierra ile gelen yenilikler
 
macOS Sierra ile birlikte kullanıcılara sunulan Auto Unlock özelliği sizi her seferinde şifre girmekten kurtarıyor. Örneğin kolunuzda bulunan bir Apple Watch’u bu özellik için tanımladığınızda, MacBook’unuzu açarken şifre girmenize gerek kalmayacak.
 
 

 
Apple Pay’de uzun süren bekleyişin ardından Mac’e geldi. Artık Macbook cihazlarınız ile Apple Pay üzerinden alışveriş yapabileceksiniz. iPhone 4s'ten bu yana Apple'ın telefonlarında yer verdiği sesli asistan Siri, yine macOS Sierra ile birlikte Macbook'lara geldi.
 
 

 
Universal clipboard özelliği ile Apple, kendi ekosistemi içerisinde bulunan cihazlar arası iletişimi daha güçlü hale getirmeye devam ediyor. iPhone’da kopyaladığınız bir yazıya artık bilgisayarınız üzerinden ulaşabileceksiniz.
 
 

 
Apple’ın yeni macOS sürümü ile birlikte iddialı olduğu bir diğer konu ise dosya optimizasyonu. Apple şu an kullanılmakta olan en güncel işletim sistemi El Capitan’a göre, gelişmiş optimizasyonlar sayesinde çok daha yüksek boş alana sahip olunacağını belirtiyor.
 
 

 
 
macOS Sierra ne zaman çıkacak?
 
macOS Sierra'yı test etmek isteyenler için Developer Preview sürümü bu gece kullanıcılara sunulacak. Ancak, bu sürümü kurmadan önce geliştiriciler için olduğunu ve onlarca hata olabileceğini unutmamanız gerekiyor. 
 
 

 
Public beta versiyonu ise Temmuz ayında kullanıcılarla buluşacak. Özetlemek gerekirse, macOS Sierra'nın final sürümüne sonbaharda kavuşacağız.
shiftdelete
668189
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama