Mac Giriş Ekranı Değişikliği

Mac kullanıcıları için ekranlarını özelleştirmek çok kolay. Mac giriş ekranınızın arka planını nasıl değiştirebileceğinizi ve birkaç değişikliği anlattık. Detaylar haberimizde.
18 Kasım 2015 12:57
Mac Giriş Ekranı Değişikliği
Kolayca seçtiğiniz herhangi bir görüntü için OS X El Capitan giriş ekranı duvar kağıdını değiştirebilirsiniz. Mac’te bu arka plan değiştirilebilir duvar kağıdıdır. Varsayılan olarak ise aktif masaüstü duvar kağıdının bulanık versiyonu ayarlanmış biçimdedir. Yerine koyacağınız bir resim bulanıklaşmadan kilit ekranınızın arka planında yer alacaktır. Şimdi gelelim istediğiniz bir resmi arka plana koyma işlemine.
 
 
Öncelikle giriş ekranı duvar kağıdı olarak ayarlamak istediğiniz resmin büyük çözünürlüklü resim olmasına dikkat edin. Böylece daha iyi bir görüntü oluşacaktır. Resminizi seçtikten sonra dosya türü olarak png şeklinde kaydedin. Daha sonra dosyanızı "com.apple.desktop.admin.png" olarak adlandırın. Bu adımdan sonra ise varsayılan arka planın yer aldığı klasöre erişmemiz gerekiyor. OS X El Capitan’da arka planın bulunduğu klasöre gitmek için Command + Shift + G tuş kombinasyonunu kullanın ve /Library/Caches/ yolunu arama kutusuna yazın.
 
 

 
Bu şekilde doğrudan klasöre erişmiş olacak ve varsayılan arka planı da orada görmüş olacaksınız. Yeni resminizle değiştirmeden önce varsayılan arka planın yedeğini almanız yararlı olacaktır. Daha sonra "com.apple.desktop.admin.png" olarak kaydettiğimiz yeni resmimizi klasöre sürüklüyoruz. Mac’inizi yeniden başlatarak değişimin olduğunu doğrulayabilirsiniz.
 
 
Giriş ekranınızda bir mesaj gösterin
 
OS X işletim sistemlerinde açılış ekranınıza bir mesaj yazmak için Sistem Tercihleri > Güvenlik ve Gizlilik ayarlarının altından Genel sekmesinde bulunan Ekran kilitliyken bir ileti göster kutucuğunu işaretleyip Kilitli İletisini Ayarla butonuna basarak istediğiniz mesaj metnini yazabilirsiniz.
 
shiftdelete
584997
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei P10nun Reklam Filmi!

  Huawei P10'nun Reklam Filmi!

  MWC 2017'ye sayılı günler kala firmalar ürünlerinin reklamlarını yapmaya başladı. Huawe P10'un da reklamı yayınlandı. İşte kısa reklam filmi!
 • Telefon Ekranları Artık Daha Güçlü!

  Telefon Ekranları Artık Daha Güçlü!

  Bir çoğumuz akıllı telefonlarımızın ekranın çizilmesinden ya da kırılmasından korkuyoruzdur. ProtectPax sıvı cam teknolojisi sayesinde, artık telefonlarınız daha sağlam.
 • İşte Nokia 8 Fiyatı ve Özellikleri!

  İşte Nokia 8 Fiyatı ve Özellikleri!

  Akıllı telefon pazarına dönüş yapan Nokia'nın, yeni telefonu olan Nokia 8 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte Nokia'nın özellikleri ve fiyatı!
 • iPhonenun Yüz Tanıma Teknolojisi!

  iPhone'nun Yüz Tanıma Teknolojisi!

  Apple Eylül ayında tanıtacağı yeni amiral gemisi iPhone'nun, yüz tanıma teknolojisiyle geleceği iddia edilmişti. iPhone'nun yeni modeli ile ilgili yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde!
 • iPhonenun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?

  iPhone’nun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?

  iPhone kamerasının her zaman istediğiniz yerden başlamasını ister misiniz? Örneğin kamerayı açtığınızda hep video modunda ya da kare modunda çalışmasını ister misiniz? İsterseniz işte yanıtı!
 • iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?

  iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?

  Apple, yeni amiral gemisini bu yıl tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni iPhone'un ismi ile ilgili de bir çok iddia ortaya atıldı. Peki iPhone'un 10. yıl ismi ne olacak?
 • iPhone Rehberiniz Silinirse Yapmanız Gerekenler!

  iPhone Rehberiniz Silinirse Yapmanız Gerekenler!

  iPhone'unuzda yedekleme işlemi yapmadınız ve telefondaki rehberiniz silindi! Peki iPhone rehberi silinirse ne Yapılır?
 • Apple, iPhone Sızıntılarını Nasıl Önleyecek?

  Apple, iPhone Sızıntılarını Nasıl Önleyecek?

  Apple, iPhone görüntülerinin piyasaya sızmasını istemiyor. Peki ama görüntülerin ortaya çıkmasına nasıl engel olacak?
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama