Mac Giriş Ekranı Değişikliği

Mac kullanıcıları için ekranlarını özelleştirmek çok kolay. Mac giriş ekranınızın arka planını nasıl değiştirebileceğinizi ve birkaç değişikliği anlattık. Detaylar haberimizde.
18 Kasım 2015 12:57
Mac Giriş Ekranı Değişikliği
Kolayca seçtiğiniz herhangi bir görüntü için OS X El Capitan giriş ekranı duvar kağıdını değiştirebilirsiniz. Mac’te bu arka plan değiştirilebilir duvar kağıdıdır. Varsayılan olarak ise aktif masaüstü duvar kağıdının bulanık versiyonu ayarlanmış biçimdedir. Yerine koyacağınız bir resim bulanıklaşmadan kilit ekranınızın arka planında yer alacaktır. Şimdi gelelim istediğiniz bir resmi arka plana koyma işlemine.
 
 
Öncelikle giriş ekranı duvar kağıdı olarak ayarlamak istediğiniz resmin büyük çözünürlüklü resim olmasına dikkat edin. Böylece daha iyi bir görüntü oluşacaktır. Resminizi seçtikten sonra dosya türü olarak png şeklinde kaydedin. Daha sonra dosyanızı "com.apple.desktop.admin.png" olarak adlandırın. Bu adımdan sonra ise varsayılan arka planın yer aldığı klasöre erişmemiz gerekiyor. OS X El Capitan’da arka planın bulunduğu klasöre gitmek için Command + Shift + G tuş kombinasyonunu kullanın ve /Library/Caches/ yolunu arama kutusuna yazın.
 
 

 
Bu şekilde doğrudan klasöre erişmiş olacak ve varsayılan arka planı da orada görmüş olacaksınız. Yeni resminizle değiştirmeden önce varsayılan arka planın yedeğini almanız yararlı olacaktır. Daha sonra "com.apple.desktop.admin.png" olarak kaydettiğimiz yeni resmimizi klasöre sürüklüyoruz. Mac’inizi yeniden başlatarak değişimin olduğunu doğrulayabilirsiniz.
 
 
Giriş ekranınızda bir mesaj gösterin
 
OS X işletim sistemlerinde açılış ekranınıza bir mesaj yazmak için Sistem Tercihleri > Güvenlik ve Gizlilik ayarlarının altından Genel sekmesinde bulunan Ekran kilitliyken bir ileti göster kutucuğunu işaretleyip Kilitli İletisini Ayarla butonuna basarak istediğiniz mesaj metnini yazabilirsiniz.
 
shiftdelete
926669
Bu haberler ilginizi çekebilir